Facebook Google+ Twitter

Wystawa malarska Katarzyny Mościńskiej w MBP Nowogardzie

Katarzyna Mościńska spędziła dzieciństwo i młodość w Nowogardzie. Od najmłodszych lat lubiła rysować. W okresie szkoły podstawowej przerysowywała zdjęcia i kopiowała obrazy znanych artystów. Czym to zaowocowało?

Artystka, malarka Katarzyna Mościńska

Zaprowadziłem wnuki do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie. Młodszy zaszył się w krainie zabawek, a starszy przysiadł się do komputera. Mając wolną chwilę zszedłem do piwnicy, gdzie organizuje się wystawy i można wypożyczać nośniki informacji na płytach i kasetach.

Wystawa malarstwa Katarzyny Mościńskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie (Zachodniopomorskie). / Fot. Piotr WierzbickiMoim oczom ukazała się wystawa malarska Katarzyny Mościńskiej. Aż dech mi zaparło. Namalowane obrazy odmienne od dotychczas spotykanych. W atmosferze ciszy i spokoju, czułem się jakby w innym świecie. Z ulotki przeczytałem, że Katarzyna Mościńska pochodzi z Nowogardu. Pomyślałem: Polska ma Adama Małysza i Justynę Kowalczyk, a Nowogard ma wielką artystkę Katarzynę Mościńską.

Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Obecnie jej zawodem jest grafika, co wskazuje na symbiotyczne powiązania z malarstwem. Malarstwo figuratywne i portretowanie w jej wydaniu stwarza osobliwą atmosferę. Jej obrazy, mówiąc wprost, przyciągają jak magnes. Do artykułu załączam galerię zdjęć obrazów artystki. Jestem ciekaw komentarzy na ten temat.

Katarzyna Mościńska, artysta, malarz

XIV Festiwal Lato z Muzami 2010 w Nowogardzie - podsumowanie
W dniu 01 lutego 2011, nastąpiło otwarcie wystawy malarskiej Katarzyny Mościńskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie. / Fot. Piotr WierzbickiObok wystawionej galerii Katarzyny Mościńskiej pomieszczenie z różnymi eksponatami, przystosowane do przeglądania na ekranie zawartości płyt i kaset video. / Fot. Piotr WierzbickiWypożyczalnia płyt i kaset w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie. / Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miałem możliwość rozmawiania z artystką. Bardzo ciekawa osobowość i to pozytywne, optymistyczne nastawienie do życia?! Czego wszystkim ludziom życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesująca wystawa i zapewne sama artystka. Dzisiaj z malarstwa nie można żyć, dlatego nie dziwię się, że zawodowo zajmuje się grafiką.
Wspaniałe są te akty kobiece.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.