Facebook Google+ Twitter

Wystawa malarstwa intuicyjnego pt."Pamiętajmy o ogrodach.."

Wystawa pt.”Pamiętajcie o ogrodach” jest podsumowaniem II Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Barwy Ślaska” oraz Ślaski Park Przemysłowo-Technologiczny w Rudzie Ślaskiej.

Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 1 września 2011 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Śląskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Rudzie Ślaskiej ul.Szyb Walenty 26.

Inicjatorem i pomysłodawcą prezentowania sztuki intuicyjnej jest znany i ceniony kolekcjoner Stanisław Gerard Trefoń. Pierwszy Konkurs Sztuki Intuicyjnej pt.”Powstania Ślaskie” odbył się w 2009 r. dla upamiętnienia pioniera i nestora śląskiego ruchu artystów amatorów, powstańca, malarza i działacza społecznego – Juliusza Marcisza.

W II Konkursie wzięło udział 37 twórców z kraju i zagranicy, którzy przedstawili 92 prace w różnych technikach malarskich (olejnej, akrylowej i pastelowej) i graficznych (linoryt). Komisja Konkursowa zakwalifikowała na wystawę 80 prac plastycznych. Wśród uczestników znaleźli się m.in. śląscy twórcy z „Grupy Janowskiej” z Katowic, Grupy „Spichlerz” z Siemianowic, czy „Obsydian 18” z Zabrza, a także artyści z Rudy Ślaskiej, Bytomia, Gliwic, Leszczyn, Czerwionki, Palowic, Piekar Ślaskich, Będzina, Tychów, Żor, Łazisk Górnych, Chorzowa oraz Łodzi, Lublina i niemieckiego Bad Orb.

Tematyka konkursu sięgająca także do religii i mitologii (raj i ogrody Europy), stała się pretekstem do zaprezentowania różnych, bardzo osobistych interpretacji plastycznych. Obok obrazów kwiatów i roślin znalazły się urokliwe zakątki wielkich ogrodów (np.ogrody watykańskie), przydomowe działki, a także sceny rodzajowe, kompozycje figuralne i prace o charakterze symbolicznym. Wśród prezentowanych prac znajdują się obrazy ekspresyjne malowane z rozmachem, ale też refleksyjne, nostalgiczne pełne zadumy artystyczne wizje

Z pewnością wystawa „Pamiętajcie o ogrodach” dostarczy miłośnikom sztuki intuicyjnej wielu ciekawych wrażeń i doznań estetycznych,być może skłoni też do zadumy także i nad słowami znanego poety Jonasza Kofty „..Pamiętajcie o ogrodach,przecież stamtąd przyszliście..”

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.