Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29053 miejsce

Wystawa malarstwa Ireny Peikert w Rudzie Śląskiej

Od 14 listopada do 18 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Rudzie Ślaskiej, zobaczyć można wystawę obrazów Ireny Peikert ze Stowarzyszenia "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej.

Irena Peikert malarstwem interesuje się od najmłodszych lat. Niechęć rodziców do jej plastycznych zainteresowań uniemożliwiła edukację w tym kierunku. Mimo to, przez wiele lat artystka zajmowała się różnymi formami twórczości artystycznej. Przez krótki czas prowadziła Kronikę Parafialną w Parafii Podwyższenia Krzyża w Rudzie Ślaskiej.

Pierwszy obraz olejny autorka namalowała w 2003 r. W roku 2006 za namową rudzkiego artysty Jerzego Skiby, wstąpiła do Stowarzyszenia "Barwy Śląska" w Rudzie Ślaskiej. Najważniejsze osiągnięcie artystyczne artystki, to nagroda w I Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza pt. "Powstania Śląskie", zorganizowanym w 2009 roku w Nakle Śląskim.

Artystka prezentowała swoje prace na wystawach pokonkursowych plastyki nieprofesjonalnej "Rudzka Jesień", a także we wrześniu bieżącego roku, podczas wystawy "Pamiętajcie o ogrodach", będącej podsumowaniem II Ogólnopolskiego
Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza zorganizowanego przez Rudzki Park Przemysłowo-Technologiczny i Stowarzyszenie "Barwy Śląska" w Rudzie Ślaskiej.

Irena Peikert specjalizuje się w malowaniu pejzaży, kwiatów i portretów. Tworzy głównie malarstwo olejne.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.