Facebook Google+ Twitter

Wystawa malarstwa pt."Trzy strony obrazu"

17 lipca w galerii „-1” w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa trzech artystów: Mikołaja Chylaka, Marka Ejsmonda-Ślusarczyka i Marka Zająca.

 / Fot. W.EjsmondWystawa nosi tytuł „Trzy strony obrazu” i próbuje opowiedzieć o poszukiwaniach w malarstwie, o nurtujących problemach egzystencji i postrzegania świata przez artystów. Ten sam świat postrzegany jest na trzy różne sposoby, bo są to trzy różne spojrzenia artystyczne. Nie jest to opowiadanie o świecie do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, ale ukazanie jego struktury z zupełnie
innej perspektywy. Są to opisy malarskie, odnoszące się do najbliższego środowiska człowieka.


obraz Marka Zająca / Fot. W.EjsmondNiekiedy jest to historia kultury, jak w obrazach Chylaka. Tematyka obrazów Zająca dotyczy podróży ludzkich w odniesieniu do literatury oraz własnych przeżyć artysty. Prace Ejsmonda poruszają problem przestrzeni wytworzonej przez człowieka, tej najmniejszej i tej największej. Granice podbojów ludzkości w obszarze mikro i makrokosmosu. U wszystkich artystów można zaobserwować dystans emocjonalny do poruszanego tematu, który pozwala na własne spojrzenie widza na obraz.

Na wystawę składa się wybór 22 obrazów, prezentowanych w ciekawej przestrzeni Centrum Olimpijskiego, na surowych betonowych ścianach, które pozwalają na głębszy odbiór treści dzieł, obrazów o bardzo zindywidualizowanym charakterze.

Wszyscy trzej artyści są absolwentami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kształtowali swą obraz Marka Ejsmonda-Ślusarczyka / Fot. W.Ejsmonddojrzałość artystyczną na jednym roku – Chylak i Zając pod okiem prof. Rajmunda Ziemskiego, Ejsmond-Ślusarczyk w pracowni malarstwa prof. Wiesława Szamborskiego. Wszyscy trzej uzyskali dyplom na Wydziale Malarstwa w 2000 roku.

Wystawę można zwiedzać do 21 sierpnia, w Centrum Olimpijskim przy Wybrzeżu Gdyńskim 4 w Warszawie. O artystach można także przeczytać na blogu: www.twarze-malarze.blogspot.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujące. Chyba się wybiorę, tylko muszę jeszcze sprawdzić w jakich godzinach czynna wystawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.