Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2469 miejsce

Wystawa „Między domem a namiotem. Chrześcijanie w Kurdystanie"

… czyli 38 zdjęć z Północnego i Południowego Kurdystanu, które wykonał Krzysztof Lalik, podróżnik, naukowiec, literat, fotografik. Ekspozycję można oglądać jeszcze do końca maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

 / Fot. K. LalikZdjęcia pokazane na wystawie wraz ze szczegółowymi opisami dokumentują życie i losy syriackich chrześcijan w Kurdystanie na przestrzeni 2013-2015 r. Wystawa jest efektem kilku podróży autora do Kurdystanu irackiego i tureckiego, a została zorganizowana przez autora w ramach projektu naukowego realizowanego przy wsparciu Narodowego Centrum Nauki ph. „Jak uczynić głos słyszalnym? Ciągłość i przemiany kurdyjskiej kultury i rzeczywistości społecznej w perspektywie postkolonialnej”. Zdjęcia wykonano w rejonach Kurdystanu, które od wieków tradycyjnie zamieszkują chrześcijanie: Mardin, Midyat i Diyarbakir (część turecka) oraz Ankawa, Duhok i Koya (część iracka).
Zaprezentowane fotografie przedstawiają zarówno życie różnych ludzi - duchownych, polityków, nauczycieli, działaczy, seniorów i dzieci oraz emigrantów, jak również życie szkół, centrów kultury czy obozów dla kurdyjskich uchodźców oraz Chaldejskiego Kościoła Katolickiego, Asyryjskiego Kościoła Wschodu czy Syriackiego Kościoła Prawosławnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.