Facebook Google+ Twitter

Wystawa na Podzamczu "Pokaż się Warszawo"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-07-07 10:39

4 lipca na Podzamczu została otwarta wystawa "Pokaż się Warszawo". Prezentowane na niej fotografie, pokazują mieszkańców stolicy podczas odbywającej się niedawno wielkiej plenerowej imprezy "Wianki nad Wisłą 2013".

 / Fot. Stołeczna EstradaNa pomysł stworzenia wystawy przedstawiającej warszawiaków portret własny Stołeczna Estrada wpadła kilku miesięcy temu.

- Pomyśleliśmy, że nasza największa plenerowa impreza w mieście "Wianki nad Wisłą" jest doskonałą okazją do pokazania jacy są naprawdę dzisiejszy mieszkańcy stolicy. Ze względu na skalę wydarzenia i dziesiątki tysięcy osób, które odwiedzają Wianki zadanie nie było łatwe. Wspólnie z Michałem Radwańskim, kuratorem wystawy, zastanawialiśmy się nad formułą akcji. Postanowiliśmy postawić w samym centrum imprezy profesjonalne studio fotograficzne, a oprócz tego dokumentować bawiącą się publiczność w terenie - powiedział Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady.

"Wianki nad Wisłą 2013"

Chętnych do sesji fotograficznej nie brakowało. Ludzie ustawiali się w długich kolejkach. Fotografowaniem ich zajęli się Magdalena Trebert i Jakub Laskowski (ze Stowarzyszenia Kulturalnego MUWA). Podczas 9 godzin pracy fotografowie wykonali łącznie kilka tysięcy zdjęć.



 / Fot. Stołeczna EstradaSpośród tej ogromnej ilości wybrano 36 zdjęć porterowych i reportażowych, które są dostępne dla wszystkich  / Fot. Stołeczna Estradazainteresowanych na warszawskim Podzamczu.

Wystawa "Pokaż się Warszawo" potrwa do 24 lipca. Natomiast każdy z uczestników akcji może odnaleźć swój portret w specjalnie stworzonej galerii na facebooku Stołecznej Estrady.




Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.