Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24858 miejsce

Wystawa "Nauczyciel-twórca i jego uczniowie" w Krakowie

9 listopada w galerii ONAMATO na ul. Brackiej w Krakowie zastała otwarta wystawa prac absolwentów Zespołu Społecznych Szkół im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie oraz Jadwigi Maj, ich nauczycielki plastyki.

Jadwiga Maj i jej uczniowie / Fot. Krystyna NitaMinęło 25 lat od założenia Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Postanowiono uczcić tę rocznicę 25 inicjatywami. Wystawa "Nauczyciel-twórca i jego uczniowie" jest jedną z imprez towarzyszących jubileuszowi 25-lecia STO i stanowi przegląd prac tych absolwentów Zespołu Społecznych Szkół im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie, którzy wybrali drogę artystycznego rozwoju. Oprócz dzieł byłych uczniów, na wystawie można zobaczyć prace Jadwigi Maj - ich nauczycielki plastyki, dla której ta impreza stała się okazją do spotkania dawnych wychowanków, którzy teraz są samodzielnymi twórcami. Mogła wrócić pamięcią do czasów, kiedy przyszli artyści siedząc w szkolnych ławkach wykonywali swoje pierwsze dzieła i skonfrontować je z obecnymi pracami. Dla samych absolwentów wystawa stanowi nie tylko pretekst do spotkania, ale jest też okazją do refleksji nad tym, jak atmosfera szkoły może pomagać w wyborze drogi życiowej.

Magdalena Rydiger - Akryl na płótnie / Fot. Krystyna Nita- Chociaż bardzo różne pod względem tematycznym i stylistycznym, wszystkie wystawione prace są na bardzo dobrym poziomie - mówi z dumą Jadwiga Maj, pomysłodawczyni imprezy. - Nie ustalaliśmy wcześniej, które z naszych prac pokażemy na wystawie, gdyż nie to było naszym priorytetem. Nie same dzieła są tu najważniejsze, a ludzie i ich droga artystyczna, jaką przeszli od ukończenia szkoły i studiów, jak się zmieniają, jak dojrzewają...

Jadwiga Maj - Zmierzch 2011 / Fot. Krystyna NitaW dwóch salach galerii zebrali się młodzi artyści, ich rodziny, przyjaciele, nauczyciele i miłośnicy sztuki. Młodzi artyści wspominali pierwsze plenery organizowane przez Jadwigę, na które wyjeżdżali w czasie wakacji szkolnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję w imieniu koleżanki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należy tylko pogratulować pani Profesor takiej rzeszy wychowanków. Pozdrawiam pani Krystyno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.