Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2405 miejsce

Wystawa "Nowy nacjonalizm" w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nietypowo, bo w poniedziałek, 22 maja 2017 roku, w Pracowni Otwartej "Kontrola Jakości" Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie otwarta wystawa "Nowy nacjonalizm w sercu Europy" Tomáš Rafy.

Plakat wystawy 'Nowy nacjonalizm w sercu Europy'. / Fot. Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej BajkiTomáš Rafa, słowacki fotograf i filmowiec, absolwent Wydziału Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od kilku lat prowadzi badania nad problemem ekstremizmu w Polsce, Czechach i na Słowacji. Robi to w ramach wieloletniego projektu "Nowy nacjonalizm w sercu Europy". Dokumentuje spotkania, demonstracje, marsze grup rewolucyjnych, antysystemowych oraz spotkania z kontrdemonstracjami. Zebrany materiał publikuje na blogu internetowym www.newnationalsm.eu. Znaleźć tam można relacje m.in. z warszawskiego "Marszu Niepodległości", parad równości z większości europejskich miast, starcia kibiców podczas EURO 2012, antycygańskie marsze organizowane przez słowackich nacjonalistów czy berlińskie obchody 1 maja. Tomáš Rafa stara się być ze swoją kamerą w samym centrum wydarzeń, by w ten sposób pokazać to, co rzeczywiście wydarzyło się podczas konkretnej demonstracji. Swojej kamery nie wyłącza także wtedy, gdy inni dziennikarze juz to zrobili, przez co jego przekaz jest częstokroć daleki od tego, który prezentowany jest przez media. W ten sposób Rafa bada cienką granicę między patriotyzmem a nacjonalizmem i dokumentuje wszelkie przejawy rasizmu i ksenofobii.

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 19 w Pracowni Otwartej "Kontrola Jakości" przy alei Solidarności 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wystawa potrwa do 11 czerwca 2017 roku, wstęp bezpłatny w każdą niedzielę od godziny 11 do 14. Jej organizatorami, poza Stowarzyszeniem Kulturotwórczym Nie z tej Bajki, jest Krytyka Polityczna, a wsparcia udzielili: Slovak Art Council oraz sieć Connected Action for the Commons European Cultural Foundation.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Redakcja Polityki Krytycznej ma wiele sukcesów na koncie. Największym jest cudowne wskrzeszenie umarłych. Wystarczyło, gdy w czasie puczu w oparach dymu jedna z redaktorek tej inicjatywy
Agata Diduszko-Zyglewska pochyliwszy się nad ofiarą totalitaryzmu, ten cudownie zmartwychwstał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to organizuje Krytyka Polityczna to można uznać z całą pewnością , że cienka granica zostanie prawidłowo naświetlona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.