Facebook Google+ Twitter

Wystawa o katyńskiej tragedii otwarta w Brukseli

Otwarta w budynku Parlamentu Europejskiego wystawa na temat katyńskiej zbrodni sprzed 70 lat ma szczególnie tragiczny wymiar. Przygotowywana od pół roku, po sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu uzupełniona została o zdjęcia nowych ofiar Katynia.

Brukselska wystawa katyńska. / Fot. Tomasz Kowalski[Polacy w Brukseli wyrazy współczucia i kondolencje słyszą niemal na każdym kroku. Zdjęcia prezydenckiej pary i pozostałych 94 zabitych w lotniczej katastrofie na wystawie katyńskiej to nie jedyny ślad po sobotniej tragedii. Flagi przed budynkiem Parlamentu Europejskiego opuszczone są do polowy masztu. O godzinie 14, w kościele przy Chasse de Wavres miała miejsce żałobna msza. Polscy posłowie odbierają setki maili, których nadawcy ślą słowa wsparcia. W środę odbędzie się specjalna sesja Parlamentu, poświęcona tym, którzy zginęli pod Smoleńskiem.

Czytaj także:

Prezydent Obama ani kanclerz Merkel nie przylecą do Krakowa
Wejściówkę na pogrzeb prezydenta sprzedam za tysiąc złotych
Sarkofag pary prezydenckiej już gotowy
Polacy żegnają parę prezydencką w Londynie
Czuwanie przy trumnach prezydenckich w archikatedrze
Kraków na kilkanaście godzin przed uroczystościami
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prezydencki_minister_zegnal_ofiary_katastrofy_powstrzymujac_134213.html
Kraków przygotowuje się do wizyty prezydenta

Brukselska wystawa katyńska. / Fot. Tomasz KowalskiJerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, wydał specjalne oświadczenie: "To niewyobrażalna katastrofa w skali Europy. Europa poniosła wielką stratę. Polska przeżywa nieopisaną tragedię. Nigdy jeszcze nie zginęło w katastrofie lotniczej w Europie tak wiele osób pełniących najwyższe funkcje państwowe, wybranych przez obywateli zgodnie z regułami demokracji. Pełnili służbę w imieniu obywateli.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wstrząsającą informację o śmierci mojego przyjaciel i wielkiego polskiego polityka - Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego - człowieka, z którym współpracowałem w trudnych dla Polski czasach w opozycyjnej Solidarności oraz w demokratycznej Polsce w moim rządzie.

Brukselska wystawa katyńska. / Fot. Tomasz KowalskiZ ciężkim sercem myślę o polskich politykach, urzędnikach państwowych, załodze i wszystkich innych osobach, które byłe na pokładzie samolotu. Zginęli w służbie Ojczyźnie, w drodze do Katynia, gdzie mieli oddać hołd pomordowanym polskim oficerom.

Jako Polak jestem pogrążony w wielkim smutku i żałobie, razem z 38 milionami obywateli naszej ojczyzny. Jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego składam w imieniu wszystkich eurodeputowanych kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom tragicznie zmarłych. Przekazuję wyrazy wsparcia dla wszystkich Polaków i polskich władz."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Tadeuszu, właśnie Rosja się chyba przyznała do Zbrodni Katyńskiej skoro została taka uroczystość zorganizowana w Katyniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.