Facebook Google+ Twitter

Wystawa obrazów Williama Turnera w Krakowie tylko do 8 stycznia

Wystawiane od połowy października w Muzeum Narodowym w Krakowie, 84 obrazy Williama Turnera, obejrzało już ponad 46 tys. widzów. W ostatnim tygodniu trwania wystawy, od 2 do 8 stycznia, muzeum wydłuży godziny zwiedzania do 20.

 / Fot. Google Art Project: Home; Pic. Maximum resolution.domena publiczna84 prace Williama Turnera (11 obrazów olejnych oraz akwarele i akwarele z gwaszem) pochodzą z londyńskiej Galerii Tate oraz kolekcji angielskich i amerykańskich.

Wystawa jednego z największych malarzy romantyzmu składa się z działów:
"Ziemia", "Woda", "Powietrze" i "Ogień". Piąta sekcja - "Fuzja" - prezentuje obrazy, na których żywioły zostały przemieszane.

Dr hab. Andrzej Szczerski z Instytutu Historii Sztuki UJ zainteresowanie wystawą wiąże z głębokim zakorzenieniem naszej kultury w romantyzmie. "Turner jest rozpoznawalny w Polsce bardziej niż się nam wydaje - mówi historyk sztuki. Uznawany za największego malarza angielskiego romantyzmu, jest uznawany za prekursora impresjonizmu i symbolizmu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że do Krakowa trochę daleko. Nie ma się jak wyrwać. Malarstwo to znakomite. Póki co pozostaje zerkanie do albumu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenię tego malarza i żałuję, że pewnie nie uda mi się pojechać do Krakowa, ale dzięki za podanie informacji, bo może jednak uda się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno warto zobaczyć. Turner ma wielki,wiecznie żywy talent. Uwielbiam Jego twórczość. Żałuję,że tyle kilometrów dzieli mnie od Krakowa..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.