Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12632 miejsce

Wystawa ostrowieckiego małżeństwa w Pałacu Wielopolskich

Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wernisaż wystawy "Między abstrakcją a realizmem". Zaprezentowane zostanie malarstwo ostrowieckiego małżeństwa Jowity Krysy - Skuzy i Daniela Skuzy.

Plakat zapowiadający wystawę. / Fot. www.muzeumostrowiec.plOtwarcie wystawy nastąpi 27 października 2013 roku (niedziela) o godz. 16 w siedzibie Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Pałacu Wielopolskich przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu. Prace prezentowane na wystawie "Między abstrakcją a realizmem" wykonane są prawie całkowicie w technice malarstwa olejnego, sztalugowego. Wiele z nich brało udział w wystawach m.in. w Kielcach, Zawichoście i Opatowie.

Inspirację artystyczną stanowią dla artystów piękno Gór Świętokrzyskich: urzekające lasy jodłowo - bukowe, zakątki ukazujące malowniczą architekturę wsi i miasteczek oraz miejscowy folklor. Jowita Krysa - Skuza jest absolwentką Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej w klasie malarskiej prof. Henryka Hofmana; zrobiła też aneks z grafiki projektowej u prof. JarosławaRefleksy Jowity Krysy - Skuzy. / Fot. www.muzeumostrowiec.pl Zduniewskiego. Dominującym tematem w twórczości malarki jest abstrakcja. "Głównym elementem obrazów, który zwraca szczególną uwagę to wysmakowana kolorystyka. Ogromne poczucie koloru i jego odcieni decyduje o indywidualności i oryginalności obrazów Jowity. Prace mają moc pobudzania wyobraźni, rodząc skojarzenia swym niedookreśleniem" - pisze o pracach Krysy - Skuzy Kamil Stelmasik z działu promocji Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ule Daniela Skuzy. / Fot. www.muzeumostrowiec.plNatomiast Daniel Skuza jest malarzem samoukiem. Czynnie zajmuje się tą dziedziną sztuki od 2010 roku. Uprawia rodzaj malarstwa przedstawieniowego, ale nie pozbawionego indywidualności i świeżego spojrzenia. Nie jest to malarstwo skupione na tym, aby dokładnie odtworzyć to, co się widzi. Artysta stara się szukać istoty rzeczy. W pracach tego malarza można znaleźć przedstawienia m.in. kwiatów, krajobrazu wsi i łąk. Wystawa "Między abstrakcją a realizmem" będzie czynna w Muzeum Historyczno - Archeologicznym do grudnia br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.