Facebook Google+ Twitter

Wystawa pasków komiksowych w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-04 22:28

Dziś wieczorem w lubelskim Centrum Kultury odbył się wernisaż prac Aleksandra Bednarskiego – „Księga Blasku. Paski Komiksowe”. Wystawę możemy obejrzeć do 14 marca 2009 roku.

Jedno ze zdjęć komiksu / Fot. Marek SzymaniakZbiór prac lubelskiego artysty, wystawianych dziś w „Pracowni OFF”, przedstawiał paski komiksowe stworzone przez Aleksandra Bednarskiego. Możemy zobaczyć na nich ciekawą i mądrą historię o dwóch jeźdźcach podróżujących w poszukiwaniu „Księgi Blasku”. Rysunki opatrzone są intrygującym tekstem z przesłaniem, by ciągle dążyć do celu bez względu na przeciwności. Choć sens tego, co szukamy, może istnieć tylko w metafizyczny sposób, w nas samych. Całość komiksu możemy przeczytać na autorskiej stronie malarza i rysownika.

Aleksander Bednarski na wystawie w Centrum Kultury / Fot. Marek SzymaniakZgromadzeni goście mogli zobaczyć i przeczytać także dwie inne, krótsze opowieści w formie komiksu, a dodatkowo wylosować zakończenie, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

Wystawę możemy zobaczyć codziennie w godzinach 11-18.

***
Aleksander Bednarski jest mieszkańcem Lublina. Na co dzień nauczyciel języka angielskiego, a z zamiłowania malarz i rysownik komiksów. Styl jego komiksów, nierzadko inspirowanych literaturą, charakteryzuje się specyficzne połączenie grafiki z elementami literackimi i eksperymentami z narracją. Inspiracje do pracy malarskiej bierze z przestrzeni miejskiej, choć autor maluje też portrety i abstrakcje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.