Facebook Google+ Twitter

Wystawa prac Justyny Jabłońskiej od 2 lutego w DNA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-31 15:32

W najbliższy czwartek, 2 lutego we wrocławskiej galerii sztuki współczesnej DNA przy ul. Grodzkiej 5, odbędzie się wernisaż fenomenalnej młodej artystki, Justyny Jabłońskiej, który zapoczątkuje trwającą miesiąc wystawę.

Justyna Jabłońska jest absolwentką Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W latach 2004-2005 była stypendystką Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Strasburgu na kierunku Art. Jej obraz „Ruda” osiągnął najwyższą cenę spośród prezentowanych prac na Aukcji Młodej Sztuki w Sopocie. Dzieła artystki były wielokrotnie wystawiane w Polsce, m.in. w Galerii Zadra w Warszawie, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Architektury we Wrocławiu oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki WPA w Dusznikach-Zdroju, a także za granicą

Justyna Jabłońska, oprócz malarstwa, zajmuje się także rysunkiem i ilustracją. Motywem przewodnim jej prac są kobiety, które zazwyczaj nie są osadzone w konkretnym miejscu i czasie, często wręcz okala je pusta przestrzeń. Artystka w zachwycający i niezwykle autentyczny sposób operuje w nich światłem, formą i kolorem. Obok jej dzieł nie można przejść obojętnie – zawsze pozostawiają u odbiorcy niedosyt, wywołują emocje i zachęcają do głębszej refleksji. Obrazy pełne ekspresji, subtelności i niejednoznaczności świadczą o wyjątkowej uczuciowości malarki. Po ich obejrzeniu odbiorca ma wrażenie, że autorka powierzyła mu niezwykle ważną tajemnicę.

„Obrazy Justyny Jabłońskiej zachęcają do tego, aby na nie patrzeć, dopatrywać się szczegółów i domyślać dalszego ciągu namalowanej historii. Jej prace to obecnie dobra inwestycja kapitałowa, a przede wszystkim artystyczna. Doskonale nadają się do wypełnienia nowoczesnych przestrzeni, które dzięki nim stają się jeszcze bardziej charakterystyczne i unikatowe. Nic więc dziwnego, że prace Justyny Jabłońskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą” – twierdzi Piotr Wawrzynów, właściciel DNA Gallery.

Prace artystki będzie można oglądać i nabyć w DNA do 3 marca od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 oraz w soboty od 10 do 14.

Wszystkich miłośników dobrej sztuki zapraszamy na wernisaż 2.02. o godz. 19 do DNA Gallery; będzie to nieoceniona okazja do porozmawiania z artystką oraz pozostałymi gośćmi. Swoją chęć udziału w wernisażu prosimy wyrazić drogą mailową na adres biuro@dnagallery.pl do dnia 1.02.

(Paulina Olinowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.