Facebook Google+ Twitter

Wystawa prac polskiej artystki we Włoszech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-13 22:35

Dzieła Magdaleny Abakanowicz są prezentowane w Mediolanie. Na wystawie zgromadzono jedenaście grup dzieł dużych rozmiarów. Ekspozycja będzie czynna do 16 czerwca.

Ekspozycję, w swoich pomieszczeniach wystawowych, zorganizowała fundacja znanego włoskiego rzeźbiarza Arnaldo Pomodoro, na inaugurację nowego sezonu. Kuratorem wystawy jest dyrektor fundacji Angela Vattese, która twórczość polskiej artystki śledzi od roku 1980, gdy reprezentowała ona nasz kraj na Biennale Sztuki w Wenecji.

Tam właśnie pokazano kompozycję Embriology, uważaną za sztandarowe dzieło Magdaleny Abakanowicz, które jest teraz ozdobą mediolańskiej ekspozycji. Są na niej też słynne "abakany", związane z wcześniejszym okresem jej twórczości, a także dzieła powstałe po 1985 roku, a więc rzeźby z tradycyjnych materiałów, jak brąz, stal nierdzewna i aluminium oraz drewno, żywica i kamień.

Jak zauważano w katalogu mediolańskiej wystawy, Magdalena Abakanowicz stworzyła do tej pory ponad tysiąc postaci, jednak rozrzucone po różnych zbiorach i muzeach nie wystąpiły one nigdy dotąd razem. Nie doszło do tego również w Mediolanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.