Facebook Google+ Twitter

Wystawa prac Wilhelma Sasnala w Düsseldorfie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-05 13:29

Od dziś w Düsseldorfie można oglądać wystawę prac Wilhelma Sasnala - jednego z ciekawszych malarzy młodego pokolenia. To największa poza ojczyzną ekspozycja prezentująca jego dorobek.

Wystawa prezentowana w galerii K21 składa się z około 80 obrazów. Przedstawia przekrój twórczości Sasnala od debiutu pod koniec lat 90. aż po najnowsze prace.Podobnie jak cały dorobek artysty, tak i jego najnowsza wystawa w Niemczech składa się z obrazów przedstawiających najróżniejsze motywy: od portretów syna i przyjaciół po cytaty z komiksów czy obrazy wybuchów atomowych.


Jak powiedział podczas wernisażu kurator wystawy Julian Heynen, sam artysta wybrał swoje obrazy w taki sposób, w jaki je maluje: błyskawicznie. Wilhelm Sasnal słynie z szybkiego, impulsywnego stylu malowania, opartego w dużej mierze na spontaniczności.

Jest jednym z najbardziej znanych polskich malarzy młodego pokolenia w Niemczech, gdzie porównuje się go z Gerhardem Richterem, Lucem Tuymansem, a nawet Royem Lichtensteinem. Nawet jego małoformatowe obrazy osiągają w Niemczech ceny do 20 tysięcy euro. Wystawa Wilhelma Sasnala w Düsseldorfie potrwa do 10 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.