Facebook Google+ Twitter

Wystawa projektów architektonicznych absolwentów Politechniki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-18 12:05

Wiceprezydent Andrzej Jakubiak wraz z władzami Politechniki Warszawskiej uczestniczył w otwarciu wystawy najciekawszych projektów dyplomowych obronionych na Wydziale Architektury w ubiegłym roku.

 / Fot. Materiał promocyjny- Bardzo cieszy nas to, że aż 60 proc. prac dyplomowych poświęconych jest Warszawie. W zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z uczelnią. Mamy nadzieję, że będzie się ona rozwijała w taki sposób, że kolejne roczniki będą mogły prowadzić swoje zajęcia na realnym materiale, w realnej przestrzeni. Jesteśmy zdecydowani te kontakty pogłębiać i rozwijać - zaznaczył wiceprezydent Andrzej Jakubiak

Na wystawie prezentowane są prace przedstawiające rewitalizację starych zakładów przemysłowych, przekształcenia większych obszarów urbanistycznych oraz propozycje nowych rozwiązań architektonicznych. Na wernisażu zaprezentowano wyróżniające się prace pod względem architektonicznym oraz funkcjonalnym. Większość prac dotyczy Warszawy.

 / Fot. Materiały promocyjneEkspozycja to jeden z efektów listu intencyjnego, jaki m. st. Warszawa zawarło 29 lipca 2009 r. z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. W ramach współpracy studenci przygotowują dokumenty niezbędne m.in. do opracowania wniosku o warunki zabudowy dla miejskich działek oraz dokonują analizy ekonomicznej wybranego terenu.

Wystawa najciekawszych dyplomów magisterskich obronionych w roku 2009 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 55) czynna jest do piątku, 19 marca, w pawilonie wystawowym w godzinach 9-17.

Źródło: um.warszawa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.