Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15319 miejsce

Wystawa przeciwko przemocy wobec kobiet

Współautorzy: Anna Kusak

We wtorek we wrocławskim klubie „Niskie Łąki” odbył się wernisaż wystawy „Stop przemocy wobec kobiet” zorganizowany przez Amnesty International. Wydarzenie odbywało się w ramach kampanii „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć"

Komiks nt. łamania praw kobiet…

Informator dla kobiet "Dowiedz się!” / Fot. Projekt okładki: Andrzej WiśniewskiWystawa komiksów Marty Stańco na podstawie raportów Amnesty International, zgromadziła niecałe trzydzieści osób, które oprócz wernisażu, obejrzały sześciominutowy materiał wizualno-muzyczny jaki został stworzony przez warszawskich filmowców z wykorzystaniem materiałów Amnesty International z kampanii "Stop Przemocy wobec Kobiet". Nie zabrakło degustacji wina, poczęstunków w postaci orzeszków oraz koreczków z sera i oliwek.

Co bardzo ważne, podczas przeglądania prac można było się podpisać pod petycjami w sprawie pogwałcenia praw kobiet (m.in. Barbary Italii Mendez z Meksyku). Petycje te mają wymusić odpowiedzialność państw, społeczeństw i pojedynczych osób za pogwałcenie praw człowieka. W czasie wystawy dostępne były także ulotki informacyjne oraz „Skrót Raportu”, w którym oprócz faktów, można było się dowiedzieć o celach całej kampanii.

Komiksy Marty Stańco podejmujące temat łamania praw kobiet na świecie. / Fot. fot. Anna KusakBardzo ciekawie zaprezentował się praktyczny informator dla kobiet, "Dowiedz się!". Przedstawiono w nim porady jak zachować się w takich sytuacjach jak przemoc seksualna, czy domowa. Opisano również porady w zakresie prawa, antykoncepcji, aborcji, nowotworu piersi, HIV, czy AIDS. Na końcu znalazło się miejsce na przydatne kontakty do organizacji z województwa dolnośląskiego, które pomagają ofiarom przestępstw. Dostępny był biuletyn opisujący przemoc wobec kobiet w konfliktach zbrojnych.

Podczas trwania kampanii „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć”, zaplanowano także porady prawne, Projekcja multimedialna. / Fot. fot. Anna Kusakwarsztaty, wykłady, koncert oraz przeprowadzona zostanie akcja uliczna, w której będzie można podpisać petycję w obronie kobiet działających w Kampanii na Rzecz Równości w Iranie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

tomi135 - poniewaz jest tendencja kulturalna do bycia "macho" wobec mezczyzn. Przeciwko temu takze jest inicjatywa 16dni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 18:58

Nie czepiam sie (szczególnie artykułu za który masz o de mnie plusa). Akcja jak najbardziej słuszna. Ale jeśli tak się nazywa to powinno się to z czymś wiazać.

A ze temat przemocy wobec mężczyzn jest ogólnie wyśmiewany, chyba się zgodzisz... Chociażby kabaret. Nigdy nie widzialem zeby smiano sie z przemocy wobec kobiet, a odwrotnie jak najbardziej (i to w ogolnopolskich telewizjach)... A przykladow mozna mnozyc. Bo w koncu co to za facet ktory sie kobiecie daje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

tomi135 - żaden temat dotykający przemocy nie jest do wyśmiania. Czepiasz sie tematu, nie doceniając czegoś bardziej istotnego w tej akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ i oczywiście należy pamiętać o meżczyznach

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 15:16

A szkoda. Bo niestety jest to aktualnie temat do wysmiania. Przemoc wobec kobiet przynajmniej poważnie się traktuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest poruszany temat mężczyzn. Nazwa kampanii jest nieprecyzyjna. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 11:55

A czy w zwiazku z nazwa "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć" poruszane są też tematy przemocy wobec meżczyzn? Czy to tylko sie tak ladnie nazywa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.