Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14117 miejsce

Wystawa przeciwko przemocy wobec kobiet

Współautorzy: Anna Kusak

We wtorek we wrocławskim klubie „Niskie Łąki” odbył się wernisaż wystawy „Stop przemocy wobec kobiet” zorganizowany przez Amnesty International. Wydarzenie odbywało się w ramach kampanii „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć"

Komiks nt. łamania praw kobiet…

Informator dla kobiet "Dowiedz się!” / Fot. Projekt okładki: Andrzej WiśniewskiWystawa komiksów Marty Stańco na podstawie raportów Amnesty International, zgromadziła niecałe trzydzieści osób, które oprócz wernisażu, obejrzały sześciominutowy materiał wizualno-muzyczny jaki został stworzony przez warszawskich filmowców z wykorzystaniem materiałów Amnesty International z kampanii "Stop Przemocy wobec Kobiet". Nie zabrakło degustacji wina, poczęstunków w postaci orzeszków oraz koreczków z sera i oliwek.

Co bardzo ważne, podczas przeglądania prac można było się podpisać pod petycjami w sprawie pogwałcenia praw kobiet (m.in. Barbary Italii Mendez z Meksyku). Petycje te mają wymusić odpowiedzialność państw, społeczeństw i pojedynczych osób za pogwałcenie praw człowieka. W czasie wystawy dostępne były także ulotki informacyjne oraz „Skrót Raportu”, w którym oprócz faktów, można było się dowiedzieć o celach całej kampanii.

Komiksy Marty Stańco podejmujące temat łamania praw kobiet na świecie. / Fot. fot. Anna KusakBardzo ciekawie zaprezentował się praktyczny informator dla kobiet, "Dowiedz się!". Przedstawiono w nim porady jak zachować się w takich sytuacjach jak przemoc seksualna, czy domowa. Opisano również porady w zakresie prawa, antykoncepcji, aborcji, nowotworu piersi, HIV, czy AIDS. Na końcu znalazło się miejsce na przydatne kontakty do organizacji z województwa dolnośląskiego, które pomagają ofiarom przestępstw. Dostępny był biuletyn opisujący przemoc wobec kobiet w konfliktach zbrojnych.

Podczas trwania kampanii „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć”, zaplanowano także porady prawne, Projekcja multimedialna. / Fot. fot. Anna Kusakwarsztaty, wykłady, koncert oraz przeprowadzona zostanie akcja uliczna, w której będzie można podpisać petycję w obronie kobiet działających w Kampanii na Rzecz Równości w Iranie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

tomi135 - poniewaz jest tendencja kulturalna do bycia "macho" wobec mezczyzn. Przeciwko temu takze jest inicjatywa 16dni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 18:58

Nie czepiam sie (szczególnie artykułu za który masz o de mnie plusa). Akcja jak najbardziej słuszna. Ale jeśli tak się nazywa to powinno się to z czymś wiazać.

A ze temat przemocy wobec mężczyzn jest ogólnie wyśmiewany, chyba się zgodzisz... Chociażby kabaret. Nigdy nie widzialem zeby smiano sie z przemocy wobec kobiet, a odwrotnie jak najbardziej (i to w ogolnopolskich telewizjach)... A przykladow mozna mnozyc. Bo w koncu co to za facet ktory sie kobiecie daje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

tomi135 - żaden temat dotykający przemocy nie jest do wyśmiania. Czepiasz sie tematu, nie doceniając czegoś bardziej istotnego w tej akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ i oczywiście należy pamiętać o meżczyznach

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 15:16

A szkoda. Bo niestety jest to aktualnie temat do wysmiania. Przemoc wobec kobiet przynajmniej poważnie się traktuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest poruszany temat mężczyzn. Nazwa kampanii jest nieprecyzyjna. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 11:55

A czy w zwiazku z nazwa "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć" poruszane są też tematy przemocy wobec meżczyzn? Czy to tylko sie tak ladnie nazywa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.