Facebook Google+ Twitter

Wystawa "Sports Competitions" w Łodzi

Od 8 do 20 września 2012 r. w andel's Hotel Łódź będzie można oglądać wystawę "Sports Competitions" Leszka Bartkiewicza, łódzkiego artysty-malarza, stypendysty The Pollock-Krasner Foundation.

Leszek Bartkiewicz, "Biegi" / Fot. Leszek BartkiewiczKilkanaście prac Bartkiewicza, które zostaną pokazane w hotelu andel's, stanowi przegląd twórczości łódzkiego malarza. Wystawa obejmuje obrazy z lat 2004-2012. Wśród nich są m.in. „Strongman (Pchanie kuli)”, „Kolarstwo torowe” czy „Zapasy (Starcie)”.

Leszek Bartkiewicz to artysta, który od kilku lat bada kondycję człowieka uwikłanego w wewnętrzne dylematy. Osią jego twórczości jest metafora świata jako areny sportowej, a głównymi bohaterami ludzie – sportowcy, których pochłania nieustanna walka o zwycięstwo i dominację. Są oni pozbawieni kontekstu, tła, a postaci zaprezentowane w nierealistycznej i zdeformowanej formie. Bokserzy, kolarze, lekkoatleci, pływacy to bohaterowie naszego życia codziennego. Za ich pomocą Bartkiewicz tworzy portret współczesnego człowieka ze wszystkimi jego lękami, oczekiwaniami, sposobami „radzenia sobie” z życiem.

Bartkiewicz udowadnia, że malarstwo nie musi popadać w dosłowność. Jego dzieła, balansujące na granicy abstrakcji i figuracji, są niezwykle syntetyczne i stanowią ostrą satyrę na współczesny konsumpcyjny świat. W tym zakresie jest uznawany za kontynuatora tradycji pop-artu lat 60. XX wieku.

Wystawę można oglądać nieodpłatnie przez cały dzień od 8 do 20 września w andel's Hotel Łódź, ul. Ogrodowa 17, Łódź.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.