Facebook Google+ Twitter

Wystawa spreparowanych ciał zgodna z polskim prawem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 15:44

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła formalne śledztwo, które ustali czy wystawa spreparowanych ciał jest zgodna z polskim prawem. Wystawę "Bodies - The Exhibition" można oglądać w jednym ze stołecznych centrów handlowych.

Rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Mateusz Martyniuk powiedział, że zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie złożyli do organów ścigania: Główny Inspektor Sanitarny, Rzecznik Praw Obywatelskich i niektórzy posłowie, a także osoby prywatne. Dotyczą one nie tylko znieważenia zwłok, ale i tego, czy zorganizowanie takiej wystawy w Polsce było zgodne z prawem.

Mateusz Martyniuk zapowiedział, że w toku postępowania śledczy ustalą, czy doszło do znieważenia zwłok oraz, czy zostały zachowane wszelkie procedury konieczne do urządzenia takiej wystawy. Prokuratorzy badają w tym celu dokumentację ekspozycji i ustalają, czy zezwolenie na jej organizację nie narusza polskich przepisów.

Na wystawie "Bodies - The Exhibition" można oglądać łącznie 13 spreparowanych ludzkich ciał, ponad 250 organów i ludzkie zarodki w różnych fazach życia płodowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.