Facebook Google+ Twitter

Wystawa "Szukanie zagubionego" Henryka Wojtasa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-23 16:37

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Henryka Wojtasa 25 marca o godzinie 18 organizowany w Galerii Plama's przy szubińskim Domu Kultury.

Henryk Wojtas, autor wystawy / Fot. M. Januchowski Henryk Wojtas (ur. 1946 r.) - ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Pracował w szkolnictwie podstawowym jako nauczyciel wychowania plastycznego, w szkolnictwie zawodowym uczył rzeźby i historii meblarstwa. Przez lata pracował w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kcyni oraz w Zakładzie Poprawczym w Kcyni. Aktualnie współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Adaptacji Społecznej w Szubinie.

Członek Związku Artystów Plastyków w Bydgoszczy. Pełnił w nim funkcję przewodniczącego okręgowej komisji rewizyjnej. Jest prezesem Szubińskiej Grupy Plastyków Plama's, którą współtworzył w roku 1977. Dwukrotnie wyróżniony medalem Wojewody Bydgoskiego.

Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, płaskorzeźbę i rzeźbę. Zajmuje się małą formą graficzną i ekslibrisem. Projektuje aranżacje wnętrz zabytkowych, małą architekturę oraz grafikę użytkową: dyplomy, plakaty, proporczyki, ilustracje do poezji i legend pałuckich, medale, tablice pamiątkowe.

Od 1977 prezentował prace na 40 wystawach indywidualnych i 140 zbiorowych - wojewódzkich, ogólnopolskich i zagranicznych. Wystawiał m.in. w Hiszpanii, Belgii, Holandii, Francji, Tajwanie, Niemczech, Chińskiej Republice Ludowej, Japonii, USA, w Czechach, we Włoszech, a także na Litwie i Węgrzech. Zorganizował 15 plenerów malarskich na Pałukach - Szubin, Kcynia, Chomiąża Szlachecka, Żnin.

Jego prace znajdują się w zbiorach Ossolineum we Wrocławiu, Muzeum Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, Muzeum Archidiecezjalnych w Poznaniu, w bibliotekach oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Prace malarskie o tematyce religijnej znajdują się w licznych kościołach.

Wystawa odbywa się w ramach projektu "Organizacja ośmiu wystaw lokalnych twórców w Galerii Plama's przy Szubińskim Domu Kultury"

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00 do 18 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury, ul. Kcyńska 13, tel. 52 384 82 35.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.