Facebook Google+ Twitter

Wystawa "Tak widzę świat" czyli odkrywanie tajemnic duszy

W ramach Dni Osób Niepełnosprawnych Powiatu Legionowskiego 2012, w dniu 15 maja 2012 roku, w miejskim ratuszu w Legionowie odbył się wernisaż wystawy "Tak widzę świat".

Wystawa jest prezentacją dorobku artystycznego przedszkolaków i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Świat widziany oczami dziecka jest inny niż osób starszych. Świat widzianyKolorowe prace plastyczne i rzeźby uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie. / Fot. Jerzy Jastrzębskiprzez dziecko niepełnosprawne zdaje się być otoczony tajemnicą. Ta wystawa ukazuje fragmenty tego, co wydawałoby się niedostępne dla drugiego człowieka, obnaża wnętrze małych artystów. Wchodzimy na tej wystawie w świat niezwykle kolorowych obrazów, z których wyłaniają się fragmenty poznawanej rzeczywistości: ludzie, owady, zwierzęta, ptaki. Wystawa kipi radością życia, radością tworzenia i zaraźliwym entuzjazmem. Niesie w sobie otuchę i nadzieję. Obrazy i rzeźby zaprezentowane na tej wystawie poprzez swoje treści, kolorystykę, formę ,kształt, różnorodność technik, mimo różnic w wieku artystów wyrażają bardzo podobne spojrzenie na świat, są też pełne zachwytu nad jego pięknem. Zaprezentowane prace plastyczne, rzeźby ukazują jak ważną rolę pełnią dla nich otaczający ich ludzie, rodzina czy znajomi. Te relacje opisane w przedstawionych pracach przepełnione są ufnością i wiarą w dobroć człowieka. Tak postrzegany świat jest zupełnie inny od opisywanego przez dorosłych świata katastrofy i zagłady, świata ponurych przepowiedni, wojennych obrazów, kłótni i swarów.

Poseł na Sejm Zenon Durka i Janusz Kubicki - członek Zarządu i radny Rady Powiatu Legionowskiego oraz goście z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" z Warszawy. / Fot. Jerzy JastrzębskiPodczas otwarcia wystawy głos zabrali: poseł na Sejm Zenon Durka, wiceprezydent miasta Legionowo - Piotr Zadrożny, Janusz Kubicki - członek Zarządu i radny Rady Powiatu Legionowskiego oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół I Placówek Specjalnych w Legionowie - Ewa Zielińska Jemioło.

Po czym ponownie do głosu doszli bohaterowie dnia, czyli dzieci i młodzież. W ramach tego wydarzenia została przedstawiona niezwykła baśń ludowa. "Czerwony Kapturek" został zagrany przez uczestników klubu AAC (Alternatywne Metody Komunikacji). Niemówiący aktorzy zagrali swoje role, używając różnego rodzaju komunikatorów elektronicznych. Ta wersja "Czerwonego Kapturka" w reżyserii Liliany Sadowskiej wzruszyła i zachwyciła widownię. Przekaz był jasny,
Aktorzy przedstawiają swoją wersję baśni ludowej "Czerwony Kapturek". / Fot. Jerzy Jastrzębskiczytelny i dopełniał wrażenia wyniesione z oglądania wystawy "Tak widzę świat".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.