Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23855 miejsce

Wystawa twórczości Stanisława Sachy Stawiarskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-02 18:03

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza 4 grudnia na niezapomnianą podróż na południe Francji, która będzie okazją do poznania twórczości Stanisława Sachy Stawiarskiego. Stanisław Sacha Stawiarski.

 / Fot. Stanisła Sacha StawiarskiNa zimne grudniowo-styczniowe dni Muzeum Miejskie Wrocławia przygotowało szczególną wystawę, która choć na chwilę pozwoli oderwać się myślami od mrozu oraz świątecznych przygotowań i powrócić do wakacyjnego klimatu śródziemnomorskich miasteczek.

04 grudnia 2009 Muzeum Miejskim Wrocławia otworzy wystawę artysty, który swoim malarstwem składa hołd krajobrazom i życiu na południu Francji.

Stanisław Sacha Stawiarski. Malarstwo
Muzeum Miejskie Wrocławia
Stary Ratusz, Wrocław
04.12.2009 – 17.01.2010

mat. organizatora / Fot. Stanisław Sacha StawiarskiStanisław Sacha Stawiarski urodził się w 1941 roku w Krakowie. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Hanny Rudzkiej – Cybisowej oraz w Beaux Arts w Paryżu.
Od połowy lat 70. mieszka we Francji, gdzie zdobył znaczny rozgłos i nieustannie tworzy pełne słońca i jasnych barw obrazy. Obecnie malarz mieszka i pracuje w Ramatuelle w pobliżu Saint Tropez oraz w Michałowicach koło Kłodzka. Jego prace pełne są fascynacji śródziemnomorskim krajobrazem, a jego intensywne światło i żywy koloryt jest największą miłością artysty. Kolor i światło, z rzadka tylko zmącone cieniem urzeczywistnia beztroskę życia, jakie toczy się pod gorącym słońcem południa Francji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.