Facebook Google+ Twitter

Wystawa: Uwaga! Grozi więzieniem do lat trzech

Instalacja artystyczna pt. "Uwaga! Grozi więzieniem do lat trzech" pojawi się w Warszawie nad Wisłą już 1 października i będzie ją tam można oglądać w przestrzeni transFORM (tuż przy Moście Świętokrzyskim) przez trzy dni.

Instalacja jest artystyczną impresją na temat problemu walki z narkotykami. Przedstawia sztuczną roślinę, przypominającą krzew konopi indyjskiej naturalnej wielkości. Roślina ta, postawiona na specjalnym postumencie otoczona jest żółtymi pasami ostrzegawczymi, stosowanymi przez policję do znakowania terenu przestępstw. Nic, poza tymi pasami nie broni widzom dostępu do niej. Jednak każde zbliżenie, wiąże się z pewnym ryzykiem.

Instalacja pt.: "Uwaga! Grozi więzieniem do lat trzech" pojawi się nad Wisłą już 1 października i będzie ją tam można oglądać w przestrzeni transFORM (tuż przy Moście Świętokrzyskim) przez trzy dni (włącznie z 3 października).

Od 5 października towarzyszyć będzie wykładom na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat.

"Jack kontra Jack - czyli dwa spotkania z policjantami o zupełnie różnych poglądach na tę samą sprawę.

5 i 6 października 2010 r. Fundacja Inspiratornia we współpracy z Kliniką Prawa Uniwersytetu Warszawskiego - Sekcją Redukcji Szkód zaprasza na dyskusje i prelekcje dotyczące polityki narkotykowej Stanów Zjednoczonych i Polski.

Gośćmi wykładów będą Jack Cole oraz Jacek Wrona - byli policjanci, przez wiele lat biorący czynny udział w "wojnie" z narkotykami.

Jack Cole jest jednym z pięciu założycieli byłym przewodniczącym LEAP - The Law Enforcement Against Prohibition, organizacji walczącej o zmianę postrzegania problemu obecności narkotyków w świecie oraz zmianę prowadzonej przez wiele państw, w tym głównie przez Stany Zjednoczone, polityki narkotykowej. Przez czternaście lat pracował w policji w New Jersey jako oficer ds. narkotyków.

W swoich wystąpieniach Cole porusza wiele tematów pomijanych w publicznej debacie. Podkreśla choćby to, że wojna narkotykowa przesiąknięta jest rasizmem i niepotrzebnie niszczy życie młodych ludzi; wojna z narkotykami to wojna z ludźmi. Poprzez swoje publiczne wystąpienia Jack Cole przedstawia swój rewolucyjny, ale podparty dowodami punkt widzenia, przez co próbuje uświadamiać opinię publiczną. Przekazuje także swoim słuchaczom alternatywną perspektywę wojny narkotykowej. Jego działalność nie ogranicza się jedynie do wystąpień, podczas których walczy o reformę obecnej polityki antynarkotykowej. Jako pierwszy, odważnie ukazując przykład porażki polityki USA wobec narkotyków, zajął się promowaniem redukcji szkód w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

W Warszawie pojawi się dwa razy - po raz pierwszy na Uniwersytecie Warszawskim w debacie z Jackiem Wroną, byłym komisarzem policji i specjalistą zajmującym się narkotykami i narkobiznesem, byłym wykładowcą Instytutu Służb Zwalczających Przestępczości Kryminalną Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Następnie w Nowym Wspaniałym Świecie z wykładem: "Czy spełnił się amerykański sen?
Czyli… czym skończyła się zapoczątkowana 40 lat temu przez prezydenta Nixona wojna z narkotykami". Cole opowiadać będzie o niesprawiedliwości i nieskuteczności wojny z narkotykami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

thc.edu.pl
  • thc.edu.pl
  • 30.09.2010 17:57

Kurcze uprzedzili mnie z tym krzaczkiem,
tylko że ja chciałem sztuczną ganję posadzić przy "palmie" ;)

Edukacja kluczem do legalizacji!
http://thc.edu.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.