Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8509 miejsce

Wystawa "W drodze" - pastele i akwarele Arnolda Ananicziusa

19 kwietnia br. o godz 17 w Małej Galerii Biblioteki Publicznej Dzielnicy Mokotów przy ul.Czerniakowskiej 38a odbędzie się wernisaż wystawy Arnolda Ananicziusa.

Plakat będący zaproszeniem na wernisaż. Materiał prasowy. / Fot. Projekt plakatu: Robert Dyhdalewicz Pełny tytuł wystawy to: "W drodze" czyli
małe prace w "plenerze". Autor przedstawi pastele, akwarele i rysunki. Oto co sam Arnold Ananiczius mówi o prezentowanym zbiorze:

- Tematem wystawy są landszafty, fragmenty miast, poszczególni ludzie, różne sytuacje, studia, martwe natury itp. Są to "impresje" z podróży po świecie, wykonane pod wpływem inspiracji chwilą, danym miejscem i przestrzenią.
Jeszcze niedawno było rzeczą powszechną i zupełnie naturalną, że malarzrysownik, będąc poza swym atelier, pracował również w drodze, studiując i rejestrując to, co się dzieje dookoła. Dziś, niestety, to zjawisko zanika. Konfrontacja z rzeczywistością jest zbyt wymagająca.

Te skromne prace to "zapisy" momentów, zwykłe chwile dnia codziennego, czegoś, co dzieje się wokół nas cały czas. Zadaniem jest uchwycenie tego fragmentu rzeczywistości, tego czegoś. To coś to... zwykłe wydarzenia, zjawiska, rzeczy, gdy dostrzeżone, stają się niezwykłe.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.