Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21292 miejsce

Wystawa "Widzę i Tworzę". Legionowskie Dni Osób Niepełnosprawnych

5 listopada 2015 w legionowskim ratuszu została uroczyście otwarta wystawa Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie „Widzę i Tworzę”.

 / Fot. Jerzy Jastrzębski5 listopada 2015 w legionowskim ratuszu została uroczyście otwarta wystawa Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie „Widzę i Tworzę”. Wśród wielu gości obecnych na uroczystości wicestarosta Legionowski Jerzy Zaborowski, prezydent Miasta Legionowo- Roman Smogorzewski, licznie zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gmin, kierownicy instytucji oświatowych i kulturalnych, organizacji pozarządowych pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, uczniowie legionowskich szkół i grupy przedszkolaków.

Podsumowanie rocznej pracy artystycznej
Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie Ewa Lewicka dokonała krótkiego podsumowania wydarzeń Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego, których wystawa "Widzę i Tworzę " jest integralną częścią. Ekspozycja stanowi roczny artystyczny dorobek uczniów, nauczycieli Placówki. Mimo prezentowanych różnych technik artystycznych, różnorodnych materiałów wystawa daje wrażenie spójnej, kolorowej całości.
Spoiwem jest tu chęć artystów do przekazania widzom określonych ujętych w niebanalnej formie komunikatów " jesteśmy wśród was, patrzymy i opisujemy tą rzeczywistość za pomocą wszelkich danych nam środków wyrazu". Z tą wystawą i próbami komunikowania wiąże się wystawiony przez grupę teatralną Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji spektakl " Brzydkie kaczątko" oraz powiatowa akcja " Mówisz?-Mówię!".

Październik Międzynarodowym miesiącem Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji  / Fot. Jerzy Jastrzębski
Od wielu lat październik jest uznany za Międzynarodowy miesiąc Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji. Celem wszystkich działań w tym czasie jest zwrócenie uwagi na osoby niemówiące i sposoby komunikacji z nimi. W tym roku Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wraz ze Stowarzyszeniem "Mówić Bez Słów"  / Fot. Jerzy Jastrzębskizaangażowali przedszkola z powiatu legionowskiego do udziału w akcji „Mówisz?- Mówię!”. Do tej zabawy zostało zaproszone Niepubliczne Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im Janusza Korczaka, Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka, Przedszkole Miejskie nr 14 w Zespole Szkolno Przedszkolnym, Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie.


Działania dla lokalnej społeczności
 / Fot. Jerzy Jastrzębski
Jak podkreślił otwierający wystawę wicestarosta Legionowski Jerzy Zaborowski te działania organizatorów Dni Osób Niepełnosprawnych służą całej lokalnej społeczności. Dają okazję do wzajemnego poznawania się, przekraczania barier i wreszcie do normalnego życia bez lęków i niepotrzebnego stresu. Artyści eksponujący swój dorobek w galerii Ratusz otrzymali wiele gratulacji i podziękowań, a występujący na scenie oprócz gorących braw, okolicznościowe upominki. Takie same gratulacje należą się nauczycielom, rodzicom, terapeutom oraz władzom samorządowym za wspieranie inicjatyw.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: wystawa


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.