Facebook Google+ Twitter

Wystawa zamaskowanego króla grafitti w Brystolu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-13 22:19

W brytyjskim Bristolu zorganizowano wystawę prac najbardziej znanego i nieuchwytnego artysty graffiti, Banksy'ego. Ekspozycję można oglądać przez 3 miesiące.

Banksy znajduje nabywców na całym świecie. Wystawiał już w Nowym Jorku, Los Angeles i Betlejem. Wielokrotnie malował na murach Londynu i wielu innych miast, nawet Bagdadu, gdzie namalował żołnierza legitymującego osiołka.

Mimo tak dużej popularności wciąż nie wiadomo, kim jest artysta. Jego znajomi - w tym kurator i pracownicy galerii w Bristolu - nie zdradzają jego tożsamości. Sama wystawa również została zorganizowana w tajemnicy.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a całość kosztów organizacyjnych i ochrony ekspozycji opłacił sam Banksy. Artysta poprzez swojego rzecznika oświadczył w charakterystyczny dla siebie sposób, że mieszkańcy Bristolu zawsze byli dla niego dobrzy, dlatego postanowił wyrazić im wdzięczność "ustawiając w muzeum kurze udka i krąg ze startych toalet". "Mogłem to zrobić gdzie indziej, ale w tym muzeum dają bardzo dobrą herbatę" - zażartował słynny graficiarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.