Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17080 miejsce

Wystawa Zielony Klimat w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

W dniach 21-22 listopada 2013 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie miała miejsce wystawa „Zielony Klimat – działania edukacyjne oraz technologie dla ochrony środowiska” z okazji szczytu klimatycznego ONZ COP19.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie na Wystawie Zielony Klimat, PKiN, Waszawa / Fot. fot. archiwum Menu GroupDziałania Warszawy na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju jest dostrzegana i doceniana przez społeczność międzynarodową, czego przejawem jest powierzenie Polsce zorganizowania w listopadzie 2013 r. XIX Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej ONZ COP19.

Wystawa została zorganizowana w celu dostarczenia kompetentnej wiedzy w zakresie zachodzących zmian klimatycznych, przybliżenie ich krótko i długofalowych skutków oraz nowoczesne sposoby prewencji i minimalizowania zmian klimatycznych w przyszłości poprzez działania społeczeństwa z punktu widzenia organów rządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz samych mieszkańców.

Wystawa Zielony Klimat– działania edukacyjne oraz technologie dla ochrony środowiska, PKiN, Warszawa / Fot. fot. archiwum Menu GroupWarszawa stawia sobie za cel zapewnienie mieszkańcom wysokiego standardu życia w warunkach zrównoważonego rozwoju oraz poszanowania środowiska. Dlatego z troską podchodzi do zagadnień związanych z ochroną klimatu, a także od lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność w zakresie ekologii zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym.
Gośćmi wystawy oprócz delegatów XIX Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej ONZ COP19 byli także mieszkańcy miasta, przede wszystkim dzieci i młodzież z warszawskich szkół. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, wśród nich Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie.
Wszystkim zostały przedstawione najciekawsze i najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.

Ścieżka edukacyjna przygotowana dla uczestników składała się z 7 etapów, z czego ostatni znajdował się w namiocie przed PKiN:
- Przystanek pierwszy – ochrona różnorodności biologicznej
- Przystanek drugi – Efektywność energetyczna
- Przystanek trzeci – Gospodarka Odpadami
- Przystanek czwarty – Ochrona powietrza
- Przystanek piąty – Odnawialne Źródła Energii
- Przystanek szósty – Woda i Ścieki
Przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw na Wystawie Zielony Klimat, PKiN, Warszawa / Fot. fot. archiwum Menu Group

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.