Facebook Google+ Twitter

Występ Chicka Corea'i stoi pod znakiem zapytania

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2009-11-19 13:46

Chick Corea ma dzisiaj wystąpić w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej i zainaugurować VII edycję Bielskiej Jesieni Jazzowej. Odwołania koncertu zażądał Ryszard Nowak - przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Powód? - Wirtuoz jest członkiem kościoła scjentologicznego.

Jak co roku tak i teraz na festiwalu pojawią się najciekawsi jazzowi artyści światowej sceny.
Zadbał o to dyrektor artystyczny festiwalu - Tomasza Stańko. Jak można dowiedzieć się na stronie organizatora wszystkie bilety na imprezę (w cenie 60 zł.) zostały już wysprzedane.

Na początek, w murach Kościoła św. Maksymiliana Kolbe rozbrzmi duet genialnych instrumentalistów: Chicka Corea'i i Gary'ego Burtona. Miejscem pozostałych spotkań festiwalowych będzie Dom Muzyki Bielskiego Centrum Kultury.I właśnie koncert z udziałem Chicka Corea'i został oprotestowany przez Ryszarda Nowaka - przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Powodem jest przynależność wirtuoza do Kościoła Scjentologicznego uznawanego za groźną sektę. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami zażądał od władz miasta odwołania koncertu. Czy do niego dojdzie? Czy koncert odbędzie bez zakłóceń i protestów?

Więcej o samym proteście przeczytamy w poniższym linku

Czy słusznie należy obawiać się złego wpływu muzyki?
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 19.11.2009 20:41

Dzięki Ewo ja znalazłem trochę więcej o tych bandytach na Francji, ale to co ty podajesz jest bardzo wyrazistej. Teraz zrozumiałe, że co niektórym ta sekta może się podobać. Prawda Przemysławie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę informacji nt kościoła scjentologicznego http://www.opoka.org.pl/varia/sekty/bogaciscjentologowie.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

TT no wrzuciłam w google jego nazwisko i nic innego nie wyszło. Ale jeszcze posprawdzam co byś mnie o stronniczość nie posądzał

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.11.2009 18:28

Przemysławie, słuchaj co chcesz, wyraziłem swoją opinie, że organizacji przestępczych nie wspieram. Widocznie mamy inne sumienie, a może chcesz się tu komuś przypodobać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.11.2009 18:13

W tym linku przedstawiasz opinie jednej grupy ludzi, teraz można poszukać wywiadów ludzi pokrzywdzonych przez sekty. Wywiady tych pseudo artystów którzy skandalami i za wszelką cenę chcą promować nawet bezczeszcząc wszelkie normy obyczajowe też mówię nie. Uważam zachowanie Pana Nowaka w tym wypadku jako godne do naśladowania!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wikiquote.org/wiki/Ryszard_Nowak o samym przewodniczącym Nowaku troszkę

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.11.2009 17:56

Nie znam Przemysławie Pana Nowaka i nie potrafię ocenić jego psychiki!
Jestem przeciwny sektom a tej w szczególności. Pieniądze z koncertów przeznaczane są na działalność tej organizacji przestępczej. Wspieranie takiej organizacji uważam jest przestępstwem. Dziwię się w tym wypadku postawie kościoła polskiego i to jest moja opinia, prywatna opinia. Nie szukam Cię przekonywać to jest sprawa twojego sumienia. pokazując obrazek co chciałeś udowodnić, ja pisałem o propagowaniu Hitleryzmu a nie abstrakcji. Tak samo przyjmuję występ artystyczny przedstawiciela tej organizacji i nie obchodzi mnie co on będzie grał!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież proboszcz musiał wyrazić zgodę aby koncert się tam odbył. Inaczej by nie było to możłiwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.11.2009 17:18

Ewa to mnie denerwuje, co mnie akustyka, już uważam, że koncertów nie powinno być w kościołach. To co jest z tym koncertem to jest zbezczeszczenie kościoła przez sektę. A czy wiesz kto tam urządza te koncerty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo tam urządzają koncerty..dobrze słychać..akustyka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.