Facebook Google+ Twitter

Występ Damira Halilica w Teatrze Rampa

Zapraszamy na premierowy koncert pod patronatem Ambasady Republiki Chorwacji GUITAR POWER - multimedialny projekt Chorwatów- znanego i cenionego w swoim kraju gitarzysty i kompozytora Damira Halilica oraz reżysera Igora Modrica.

Damir Halilica / Fot. Teatr RampaDoskonały pomysł synchronizacji dźwięku i obrazu tworzy pełnię estetycznych wrażeń: publiczność odbywa wielowątkową podróż nie tylko do rodzimej i bliskiej sercom artystów Chorwacji, ale także dociera do wielu miejsc na świecie i spotyka ludzi, z którymi muzyk i filmowiec współpracowali podczas licznych koncertowych tournee dotąd udokumentowanych imponującą dyskografią Damira i filmami Igora.

Damir Hal Halilic jest tegorocznym zwycięzcą najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Chorwacji Porin Music Award Winner 2014 za autorski album MARE NOSTRUM nagrany w Londynie we wrześniu 2012 roku.

Mare Nostrum powstał dzięki współpracy takich gwiazd rynku nagrań jak: producent B.J. Cole i rejestrator dźwięku Steve Honest, z którymi nagrywały światowe gwiazdy: Elton John, Sting, Bjork, REM, Mark Knopfler, Tom Jones, Depeche Mode, Dolly Parton. Utwory z tej płyty to wyrafinowane miniatury inspirowane muzyką renesansową, które Damir skomponował pierwotnie w wersji kameralnej do sztuk teatralnych.

Druga grupa kompozycji opiera się na tradycyjnej muzyce chorwackiej będąc jednocześnie mocno związana z klasyczną solową muzyką gitarową. Niezwykła, często innowacyjna technika gry Damira Halilica tak efektownie zauważalna w kompozycjach-perełkach: Mare Nostrum, Croatica i Dalmatino, wywodzi się z jego długoletniej praktyki gry na mandolinie, kiedy to doskonalił nie tylko warsztat, ale przede wszystkim pogłębiał znajomość folkloru Chorwacji. Równolegle Damir Halilic stale czerpał natchnienie od klasyków latynoamerykańskiej muzyki gitarowej i to właśnie między innymi takim kompozytorom jak: Heitor Villa Lobos, Augustin Barrios, Francisco Tarrega , poświęcony jest albumMare Nostrum, wnoszący ze strony autora wiele technicznych jak i interpretacyjnych innowacji.
W bardzo oryginalnym projekcie GUITAR POWER poza Damirem bierze udział chorwacki reżyser, operator i producent,Igor Modrić, zwykle podróżujący z Halem do wielu miejsc związanych z koncertami gitarzysty. W czasie sesji nagraniowej w Londynie przygotował on i wyprodukował materiał filmowy, który stanowi fragment w obszernej prezentacji multimedialnej podczas koncertów Hala.

Damir Halilic Hal występował wielokrotnie w USA, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Słowenii, Serbii, Polsce, we Włoszech i na Węgrzech. Od 2009 roku jest obecny na oficjalnej stronie Tommy Emanuela australijskiego wirtuoza, światowej sławy gitarzysty.

Damir występował i współpracował z takimi sławami jak: Tommy Emmanuel, Muriel Anderson, Bernie Marsden, Michael Messer, Peter Finger, Franco Morone, Woody Mann. To właśnie dzięki Damirowi chorwacka publiczność miała okazję podziwiać grę ww gitarzystów, ponieważ Hal jest nie tylko wirtuozem gitary, ale również organizatorem kilku festiwali gitarowych w swoim kraju (Kastav Blues Festiwal,. Baska International Guitar Festival na wyspie KRK). Dzięki wsparciu miasta Rijeki i regionu, Hal wykreował
w rodzinnym mieście Hal's All Star Guitar festival, który gościł : Pierre’a Bensusan, Martina Taylor, Dominica Millera, Prestona Reeda, John Jorgensona, Antonio Forcione, Jacques’a Stotzema, Ducka Bakera, Tony McManusa.

Zapraszamy 23.11.2014 godz. 19.30 - Teatr Rampa, ul.Kołowa 20 03-536 Warszawa

http://www.youtube.com/watch?v=LWH_pJEADco

Bilety do nabycia on-line: null

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.