Facebook Google+ Twitter

Występ kabaretu Hrabi i kabaretu Jurki w Domu Muzyki i Tańca

26 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpiły dwa kultowe kabarety - kabaret Hrabi i kabaret Jurki. Członkowie obu formacji ze sceną kabaretową są związani od wielu lat. Każdy ich występ zawsze jest energiczny i niepowtarzalny...

 / Fot. www.hrabi.pl26 listopada na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpił kabaret Hrabi z kabaretem Jurki prezentując autorski program „Aktorem w płot”. Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 20:30, niemal cała sala była wypełniona po brzegi, co potwierdza popularność obu formacji.

Obecnie w skład kabaretu Hrabi wchodzi Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer, Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch, natomiast ekipę kabaretu Jurki tworzy Agnieszka „Marylka” Litwin- Sobańska, Wojtek Kamiński, Przemysław Żejmo oraz Marek Litwin. Każda z wymienionych osób ze sceną kabaretową związana jest od lat, ot można o nich rzec „starzy wyjadacze” sceny kabaretowej.

W Zabrzu aktorzy postawili na dużą interakcję z widzami. Joanna Kołaczkowska w trakcie skeczu prosiła, aby goście krzyczeli „hańba!”, jeśli na scenie będzie wyłącznie jeden kabaret. Widownia entuzjastycznie przyjęła to zalecenie i nie raz skorzystała z możliwości zawołania „hańba!”. Należy przyznać, że momentami prowadziło to do dodatkowo śmiesznych sytuacji. Aktorzy błyskawicznie reagowali na każde tego typu zawołanie i tym samym potwierdzili, że ich kreatywność nie zna granic. Tak więc, kilka razy na deskach DMiT niespodziewanie (po haśle "hańba") pojawił się Wojtek Kamiński, który ekscentrycznie obchodził się z „kurtyną” czym wzbudzał większe zainteresowanie niż wówczas mówiący coś aktor. Oczywiście całość wyszła komicznie, a widzowie śmiali się do łez.

Wracając do interakcji z widzami, aktorzy zaprosili czterech z nich do zagrania z nimi w skeczu, a oprócz tego, członkowie kabaretów również siedzieli na widowni, wcielając się w rolę jury w jednym ze skeczy. Tutaj należy wspomnieć o Panu Wojtku, który niewątpliwie był objawieniem tego wieczoru. Chodzi o uczestnika wydarzenia, który na scenie zachowywał się niczym rasowy aktor, mimo, że nim nie był. Panie Wojtku, może warto pomyśleć o zmianie zawodu?

W skrócie, program „Aktorem w płot” to duża porcja śmiechu. Prezentuje pewne zachowania, przykładowo obnoszenie się ze swoim ego, które w rzeczywistości są po prostu śmieszne, aczkolwiek nie zawsze jest to od razu dostrzegane. Kabaret pokazuje codzienność, otoczenie, aktualne wydarzenia w nieco przerysowany sposób.

Jeśli będziesz zastanawiał się, czy warto poświęcić sobotni wieczór na kabaret to odpowiadam: tak, warto. Rozrywka podana w tej formie, umożliwia naładowanie pozytywnymi emocjami, zdystansowanie się do niektórych spraw i spojrzenie na nie z innej strony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.