Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12025 miejsce

Wystrzałowa impreza z haubicą w roli głównej

Wyglądało niezwykle groźnie, na szczęście obyło się bez ofiar. Operator kręcący bączki na placu manewrowym stracił panowanie nad 18.tonowym kolosem i zatrzymał się na parkiecie dyskoteki.

 / Fot. Archiwum KPP NakłoPolicjanci z Komisariatu Policji w Szubinie ustalili, że na terenie przyległym do lokalu rozrywkowego, jego właściciel zorganizował festyn militarny, którego jedną z atrakcji miał być pokaz samobieżnej haubicy nabytej z wyprzedaży sprzętu wojskowego.

Za sterami pojazdu zasiadł 38-letni mieszkaniec Bydgoszczy, właściciel dyskoteki, pojazdu i placu manewrowego w jednym. Z zainteresowaniem oglądano popisy jazdą haubicą, w pewnym momencie najprawdopodobniej doszło do awarii skrzyni biegów bądź układu hamulcowego i pojazd wjechał w drzwi wejściowe pobliskiego budynku.

Mężczyzna, który kierował pojazdem był trzeźwy, a żadna z osób biorąca udział w festynie nie doznała obrażeń ciała.

 / Fot. Archiwum KPP Nakło- Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Szubinie - poinformowała sierż. szt. mgr Justyna Andrzejewska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Nakle nad Notecią.

„Przestępstwo określone w art. 160 § 1 k.k. polega na stworzeniu przez sprawcę sytuacji, w której grozi wystąpienie ujemnych skutków przewidzianych w tym przepisie. Przestępstwo jest dokonane z chwilą narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, chociażby osoba narażona nie doznała żadnej krzywdy” - stanowi Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Karna i Izba Wojskowa z 1994 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.