Facebook Google+ Twitter

Wysyłają dzieci do przedszkola, a miejsc brak

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-12 08:50

Tylko w Polsce możliwe jest takie zamieszanie. Seriale telewizyjne włączyły się w akcje wspierania wysyłania dzieci do przedszkoli, w których nie ma dla nich miejsca...

Fot. ilustracyjna / Fot. PAP/Adam CiereszkoRząd zaczął niepokoić się, że tak mała liczba dzieci uczęszcza do przedszkoli. Dotyczy to w większości małych wiosek, w których pociechy przesiadują ten ważny okres w domu. Dlatego też rusza akcja serialowa, mająca otworzyć oczy matkom.

Seriale telewizyjne ogląda rzesza ludzi i to właśnie w takich produkcjach jak "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia" pojawią się wątki przedszkolne, które mają nakłonić matki do posłania dziecka do przedszkola.

Pomysł świetny, bo przecież nic nie działa tak na ludzi jak Hanka czy Lucjan z "M jak miłość". Problem polega w tym, że... przedszkola są przepełnione. Jest ich w Polsce po prostu za mało i matki zapisują do nich jeszcze nienarodzone dzieci!

Ale co z tego, przecież i tak najważniejsze są dane, które pokazują, że na wsiach dzieci do przedszkoli nie chodzą. Jak mają chodzić, jeśli miasta nie przyjmują już pociech z okolicznych miejscowości, bo po prostu nie mają ich gdzie umieścić.

W głowie się to wszystko nie mieści, ale przecież żyjemy w kraju, w którym wszystko, absolutnie wszystko jest możliwe.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.