Facebook Google+ Twitter

Wyszkolą specjalistów ds. funduszy unijnych

Na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na specjalistów do spraw funduszy unijnych. Nic dziwnego, bowiem Polska intensywnie korzysta z pomocy Unii Europejskiej.

Logo Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tishnera w Krakowie / Fot. Wyższa Szkoła EuropejskaJednak, by dostać jakiekolwiek fundusze, trzeba wiedzieć gdzie szukać informacji o nowych programach, umieć wybrać najodpowiedniejszy dla nas, przygotować wniosek, który potem zostanie zatwierdzony. Niestety, sporo osób, instytucji czy firm, które starają się o fundusze unijne nie radzi sobie z tak złożonym, wieloetapowym zadaniem.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tishnera w Krakowie, pod patronatem Innowacji Polskiej przygotowała program studiów podyplomowych "Finansowanie działalności badawczo-rozwojowej z wykorzystaniem środków UE".

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom praktycznych umiejętności związanych z przygotowywaniem i realizacją projektów badawczo-rozwojowych, a także umiejętności związanych z pozyskaniem zewnętrznych źródeł finansowania działalności innowacyjnej w firmach i jednostkach naukowych.

Studia są głównie adresowane do pracowników firm czy jednostek naukowych, które są zainteresowanie rozwijaniem działalności innowacyjnej. Taka działalność to ogromne koszty, więc zazwyczaj jest finansowana ze źródeł zewnętrznych, które trzeba umiejętnie pozyskać. Skorzystać z takich studiów mogą również pracownicy placówek oświatowych, instytucji szkoleniowo-doradczych, absolwenci szkół wyższych oraz inne osoby zainteresowane tematyką UE, finansowaniem i realizacją działalności badawczo rozwojowej.

Studia trwają dwa semestry, w których odbywa się 226 godzin zajęć z wykładowcami, którzy mają praktykę w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych oraz ekspertami oceniający wnioski projektowe z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zajęcia odbywają się co 2 tygodnie w soboty i niedzielę. Rekrutacja trwa do 1 lutego 2008, a pierwsze zajęcia odbędą się na przełomie lutego/marca. Najlepsi słuchacze będą mieli szansę na staż w firmie Innowacja Polska.

Przydatne adresy www:
Wyższa Szkoła Europejska
Innowacja Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.