Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

117640 miejsce

Wyszkowski musi przeprosić Wałęsę. Sąd Apelacyjny wydał wyrok

24 marca Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych Lecha Wałęsy przez Krzysztofa Wyszkowskiego. Wyszkowski zarzucił byłemu prezydentowi agenturalną przeszłość. Sąd zadecydował, że były działacz Wolnych Związków Zawodowych musi za to przeprosić.

 / Fot. Fot. Robert KwiatekSąd Apelacyjny zadecydował, że Krzysztof Wyszkowski musi opublikować oświadczenie w lokalnej Panoramie TVP Gdańsk i w Faktach TVN. Jak podaje TVN24, po ogłoszeniu wyroku na sali słychać było krzyki: "Skandal! Hańba!". Lech Wałęsa nie stawił się na rozprawę.

Lech Wałęsa kontra Wyszkowski. Waśnie dawnych przyjaciół

31 sierpnia 2010 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił powództwo Wałęsy. Sędzia uznał, że były prezydent powinien mieć na uwadze, że jego życie może być przedmiotem krytycznych wypowiedzi.

Wielki come back Wajdy. Wałęsa bohaterem nowego filmu

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Niewierny Tomasz
  • Niewierny Tomasz
  • 28.03.2011 00:27

Ten bagaż doświadczeń życiowych, który dźwigam na karku, sprawia ,że do tego człowieka nie mam za grosz zaufania, tym bardziej szacunku. Jego zachowanie było jak jego wypowiedzi, takie wałęsowskie- czyli mam własne zdanie z którym się nie zgadzam. . Dla jednych był i będzie agentem, dla innych niekoniecznie. Nie to mnie zraziło najbardziej, ale jego pycha, buta i arogancja wobec tych wszystkich uczestników tego ruchu, dzięki którym otrzymał te tytuły, nagrody zaszczyty. To "ja zwyciężyłem, ja wywalczyłem" jest tego dowodem. Jakby nie było tych z 'Wujka" jakby nie było księdza Popiełuszki, jakby nie było wielu innych, o których nie raczy pamiętać, może dlatego, że ci wszyscy od początku stali po innej stronie barykady.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbych polak
  • zbych polak
  • 27.03.2011 22:34

teraz serio.a kto przeprosi polakòw za ten caly bajzel w polskiej polityce .wojna o wladze.sprawy polski same sie zalatwia,jakos to bedzie polak potrafi.motto wladzy.co chcieta to mata....

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbych polak
  • zbych polak
  • 27.03.2011 22:26

potrzebny jest wielki odkurzacz,z solidarnosci do nienawisci samo zycie.historia kolem sie toczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbych polak
  • zbych polak
  • 27.03.2011 22:20

cyrk pajacòw 20 lat po upadku polski.w kazdej bajce jest troche prawdy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

<Komitet Noblowski przed przyznaniem nagrody bardzo szczegółowo bada przeszłość kandydata> (ha,ha,ha)
- tak bardzo szczegółowo ,że Nobla w dziedzinie chemii dostał twórca Cyklonu B , gazów bojowych i pochodnego z tym DDT.

Ostatni laureat nagrody Nobla dostał ją z dużym wyprzedzeniem - za osiągnięcia, których jeszcze nie dokonał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PRAVY
  • PRAVY
  • 24.03.2011 22:03

LEVY, MUSIMY ZINTENSYFIKOWAĆ TWOJĄ EDUKACJĘ DOBREGO WYCHOWANIA.
TRZY LATA SZKOLENIA, A TY BURKI, JARMUŁKI, FURAŻERKI I INNE NAKRYCIA GŁOWY WIDZISZ.
ZMIENIMY CI LEKARSTWA.
A I WYWIAD ŚRODOWISKOWY BY SIĘ PRZYDAŁ.
MOŻE PRZYCZYNĄ JEST PATOLOGIA W RODZINIE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 24.03.2011 20:37

Komitet Noblowski przed przyznaniem nagrody bardzo szczegółowo bada przeszłość kandydata, szczególnie do Pokojowej nagrody. Są uruchamiane służby specjalne całego świata. Wszystkie doniesienia SB i UB były skrupulatnie badane . Cień wątpliwości pozbawiłby szans na nagrodę. Może lepiej najpierw poczytać o procedurach przyznawania nagród a potem dyskredytować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 24.03.2011 20:04

Sędziowie pracują na swoją unijną "markę.Pytanie ,kto będzie ich potem resocjalizował?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do levy
Widać jaki z ciebie burek i burak pastewny nawet nie umiesz się zalogować, a innych obrażasz.
A co do Bolka to on już taki jest i trudno. Musimy z tym żyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 24.03.2011 17:46

panie Kozera!!! cała nagroda Nobla poszła na cele Solidarności. Zawsze Wałęsa mówił ,że to nagroda dla tego związku.