Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1361 miejsce

Wyszukaj swojego kapłana w internecie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-09-03 20:36

W diecezji tarnowskiej powstała pierwsza w Polsce Wyszukiwarka Osobowa Kapłanów, która pozwala określić miejsce pracy poszukiwanego księdza.

Kościół farny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej / Fot. Paweł NowakCzy oporny wobec nowinek Kościół zmienia swoje podejście do Internetu?
W naszej diecezji pracuje ponad 1100 księży. Teraz szukając któregoś wystarczy wpisać pierwszą literę nazwiska. Wyszukiwarka, oprócz miejsca posługi, zawiera także datę urodzenia kapłana, adres jego miejsca pracy, numer telefonu i adres poczty elektronicznej oraz stanowisko na jakim pełni pracę duszpasterską – tłumaczy ks. Piotr Lisowski, pomysłodawca i twórca wyszukiwarki.

Przykład?
Szukając kontaktu z biskupem tarnowskim Wiktorem Skworcem wystarczy wejść na stronę www.diecezja.tarnow.pl i kliknąć na literę „S”. Po wybraniu odnośnika do „Skworc Wiktor” internauta zobaczy stronę ze zdjęciem ordynariusza diecezji i podstawowymi danymi.

Wiele osób woli kontaktować się z księżmi mailowo
To daje im większą anonimowość i dzięki temu odwagę do zadawania trudnych pytań. Wiele parafii ma już własne strony www. Starsi księża podchodzili do Internetu z dystansem. Młodzi doceniają jego możliwości, wiedzą, że może być narzędziem ewangelizacji i ułatwiać docieranie do wiernych – tłumaczy ks. Piotr Lisowski.

Czy wierni szukają informacji o Kościele w sieci?
Blisko 3 tys. wejść miesięcznie na stronę parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie notuje ks. Artur Urban. Wierni sprawdzają godziny mszy, otwarcia kancelarii lub informacje dotyczące parafii. Pytają o poradę dotyczącą życia rodzinnego i sprawy związane z wiarą.

Organizowałem kursy tworzenia stron www
Zgłosili się księża i siostry zakonne. Przygotowaliśmy 30 osób i one będą działać w swoich parafiach. Myślę, że Kościół jest na tyle elastyczny, że będzie szukał coraz to nowych dróg ewangelizacji. Oczywiście w ramach etyki i zasad dekalogu. Bo np. sakrament pokuty przez Internet jest niemożliwy. Penitent musi być w zasięgu wzroku duchownego. Internet ułatwia kontakt między ludźmi, ale nie zastępuje bezpośredniej rozmowy "twarzą w twarz" – komentuje ks. Urban.

Karolina Wójs-Barys

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zofia
  • Zofia
  • 26.10.2010 12:57

szukam pomocy , co mam zrobić z moim nieudanym małżeństwem w wyniku czego cierpią dzieci i ja

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia
  • Zofia
  • 26.10.2010 12:55

pomoc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.