Facebook Google+ Twitter

Wyszukiwarka niejedno ma imię

Coraz częściej Internet zaczyna przypominać nam wysypisko niepotrzebnych informacji, aniżeli kopalnię wiedzy. Problem tkwi w dobrym oddzieleniu ziarna od plew. Należy zatem zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia internetowego poszukiwacza.

 / Fot. MichaelMaggs, licencja CC 3.0Najbardziej powszechną wyszukiwarką internetową jest cały czas Google, święcący triumfy w różnorodnych rankingach. Jednak popularność nie zawsze idzie w parze z najwyższą jakością usług. Żmudna praca pozycjonerów sprawia, że rzadko zdarza się nam otrzymywać wszystko jak na dłoni. Zazwyczaj wyszukujemy to, co mamy dostać, a nie to, co sami chcemy. Skazani jesteśmy na wojnę podjazdową często z silniejszym przeciwnikiem.

Nie tylko tanie latanie


Rynek internetowy wzbogacają różnorodne wyszukiwarki, które mogą stać się alternatywnym w stosunku do Googla sposobem pozyskiwania interesujących nas informacji. Przykładami na to mogą być coraz bardziej popularne witryny www.e-podrożnik.pl lub www.pasazer.com. Umożliwiają one wyszukiwanie połączeń lądowych, morskich oraz oczywiście lotniczych. Szczególną różnicę widać w przypadku chęci uzyskania możliwie najdokładniejszych danych o najtańszych połączeniach komunikacyjnych. Wpisując w wyszukiwarkę Google frazę "tanie loty do Paryż" otrzymamy stosy niepotrzebnych reklam, ogłoszeń i stron różnych linii lotniczych i porównywarek. Korzystając z wyspecjalizowanych wyszukiwarek pomijamy niepotrzebny krok karkołomnego przerzucania wyników wyszukiwania z kupki "wszystkie" na "niepotrzebne". Tym samym oszczędzamy czas na przyjrzenie się ofertom, które od razu po zakreśleniu interesujących nas kryteriów, proponuje nam wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.