Facebook Google+ Twitter

Wyszyńska zrugała rzecznika MSZ. Chciał zmiany reportera w Tunezji

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki miał zadzwonić do szefowej "Wiadomości" w TVP1, by wysłała do Tunezji innego reportera niż wskazany przez redakcję - donosi "Rzeczpospolita".

 / Fot. Alina Zienowicz Ala z/Licencja CC 3.0Pod koniec kwietnia Lech Wałęsa poleciał do Tunezji w ramach programu MSZ dotyczącego demokratyzacji tego kraju. "Wiadomości" TVP wyznaczyły do obsługi wizyty Piotra Góreckiego, który relacjonował między innymi demonstracje w Egipcie i Tunezji. Nie spodobało się to rzecznikowi MSZ, Marcinowi Bosackiemu, który miał zadzwonić do szefowej programu, Małgorzaty Wyszyńskiej, by ta wysłała z Wałęsą innego dziennikarza. Jak się wyraził - do Góreckiego nie ma zaufania.

Wyszyńska zareagowała bardzo ostro. Nakrzyczała na Bosackiego i powiedziała mu, że nie tak miało wyglądać odpolitycznienie mediów. Jeden ze świadków rozmowy twierdzi, że szefowa "Wiadomości" wyraziła zdumienie, że Bosacki robi takie rzeczy, skoro niedawno pracował, jako dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Marcin Bosacki zaprzecza, że rozmowa miała miejsce, a Wyszyńska i Górecki nie chcą komentować informacji. Do rozmowy miało dojść 20 kwietnia - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Krzysztof Grabski
  • Krzysztof Grabski
  • 13.05.2011 18:38

PLOTKI a więc temat zastępczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
J.M.
  • J.M.
  • 13.05.2011 10:29

Bosacki jest wiernym odbiciem MSZ. MSZ - jaki pan,taki kram. Ale co do zmiany Góreckiego - to moim zdaniem miał rację. Jednego tendencyjnego szczekacza mniej to lepiej dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koziołek Matołek
  • Koziołek Matołek
  • 12.05.2011 19:00

WSPÓLNOTA WARTOŚCI

W Pacanowie ludzie dobierają się obecnie wedle idei. Także w delegacje. Czują to samo, mają podobne systemy wartościowania, nadają na podobnych falach. Dzięki temu życie jest łatwiejsze. Nikt nie szuka taniego poklasku. Nie kpi z niedołęstwa starych i walenia w pieluchy niemowlaków.
Przez wiele lat pracowano nad tym, żeby nauczyć się nie przekraczać takiej delikatnej granicy - ludzkiej przyzwoitości.
Lata ciężkiej praca. Nad niejedna kozą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 12.05.2011 18:44

Rzepa kopała kopała aż się dokopała , To trzeba dokopać PO . Przy okazji ,ma zawsze wiarygodne źródła i przecieki . Jeśli rzecznik dzwonił to powinien wylecieć. Jeśli nie Górecki to dlaczego ? Ktoś podsłuchiwał ,nagrywał rozmowę dwóch osób ? i poleciał do Rzepy ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, rzeczywistość polityki miłości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paranoja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.