Facebook Google+ Twitter

Wytańczyć Afrykę... w Warszawie

W dniach 12-13 marca w stolicy, mimo panującej zimy, będzie naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą karnawału afro-brazylijskiego.

Plakat / Fot. OrganizatorKarnawał afro-brazylijski "Wytańczyć Afrykę" odbędzie się na warszawskiej Pradze. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, które stanowi połączenie rytmów brazylijskich z dodatkami afrobeatu.

- Dunia Pacheco - Angolanka, tancerka i instruktorka samby brazylijskiej (a w naszej szkole instruktorka stylów afrykańskich) zaproponowała zorganizowanie imprezy w formie karnawału, a że zależy mi aby moja szkoła specjalizowała się głównie w tańcach afrykańskich, to postanowiłyśmy połączyć jej ideę karnawału z Rio de Janeiro i Afrykę mojej szkoły. Ze względu na małą popularność tańców afrykańskich warsztaty będą opierać się o style współczesne. Z tradycyjnych wersji proponujemy warsztat afro-brasil i afrykańskie bębny typu djembe - mówi Anna Zakrzewska, założycielka Afrykańskiej Szkoły Ruchu i Tańca "Uanga".

Podczas 2-dniowych warsztatów tańca (na poziomie otwartym) będzie można poznać kizombę, tradycyjne tańce angolańskie do bębnów, tańce afro-brazylijskie, samba karnawałowa, afro fusion, afro jazz, afro funk. Przewidziane są również warsztaty bębniarskie. Uczestnicy będą się szkolić pod okiem najlepszych instruktorów z Polski i zagranicy - a będą to: Dunia Pacheco z Angoli, Alassane Watt z Senegalu/Francji, Jailson de Oliveira z Brazylii oraz John Enemuo z Nigerii, Ola Leszczewicz i Marek Rewicki oraz Anna Zakrzewska.

- Karnawał jest skierowany do ludzi zainteresowanych tańcem lub Afryką lub Brazylią. Dla dorosłych, którzy chcą ciekawie spędzić czas i poznać dynamikę i oryginalność tańców afrykańskich. W programie jest również samba karnawałowa, która jest już obszernie znana tanecznej części polskiego społeczeństwa - wyjaśnia Anna Zakrzewska.

W sobotę o 21 odbędzie się impreza karnawałowa rodem z Rio de Janeiro - Afrolska Night, którą poprowadzi Jurema Felix. Będzie można zobaczyć występy tancerek zespołu 2HOT, Uli Afro Fryc, Anny Zakrzewskiej, Filomeny Tchahua oraz Grup Warsztatowych. W gorące afrykańskie rytmy wprowadzi uczestników DJ Steve z Tanzanii.

- Na karnawał mogą przyjść zarówno "zieloni" w tańcu jak i już bardziej doświadczeni. Tańce afrykańskie, czy też afro-brazylijskie są mało znane na naszym rynku. Nawet profesjonalni tancerze innych stylów znajda coś dla siebie, może nawet nowe inspiracje, a ludzie nie mający wcześniej doznań tanecznych poznają łatwy i przyjemny sposób uczenia się stylów niewymagających od tancerza wieloletnich treningów. W tańcach afrykańskich liczy się dusza i zgranie z muzyką. Najtrudniejszymi technicznie tańcami okazać się może samba i afro jazz, reszta warsztatów jest bardziej rytmiczna niż techniczna - dodaje Anna Zakrzewska.

Organizatorem jest Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca "Uanga". Więcej informacji na stronie karnawału.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Impreza zapowiada się interesująco. Tańce afrykańskie dopiero zaczynają podbijać nasz kraj.
I jak się podobała impreza Panie Piotrze? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś będąc w Warszawie portier z hotelu "Europejski" wysłał mnie na kolację do "Kaukaskiej" po przeciwnej stronie skrzyżowania. Miał być dobry posiłek a restauracja hotelowa była zajęta na imprezę.
Posiłek okazał się skromny. Za to przez całą noc tańce i muzyka iście "afro-kubo-brazylijska".

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może być bardzo ciekawa impreza. Taniec afrykański, który miałam okazję widzieć podczas podróży w Etiopii był niezwykły :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa impreza :) Za zapowiedz /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.