Facebook Google+ Twitter

Wytrwały lekarz poszukiwany w Szkocji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 21:27

Trudno dostępna szkocka wieś Applecross, już od dłuższego czasu, bezskutecznie poszukuje lekarza, który osiadłby tam na stałe. Przedsiębiorczy górale ogłaszają się nawet w czasopismach krajoznawczych i turystycznych.

Wieś Applecross oferuje lekarzowi mieszkanie z widokami, świeże powietrze, górskie wycieczki, kajakarstwo, wędkowanie, doskonały tradycyjny pub i zerową przestępczość, a do tego 70 tysięcy funtów rocznie za pracę co drugi tydzień.

Jeszcze 150 lat temu Applecross liczyło 3 tysiące mieszkańców, ale obecnie miejscowa społeczność pacjentów liczy tylko 265 osób, w tym kilkunastu emerytowanych lekarzy, którzy z powodzeniem radzą sobie sami w mniej poważnych przypadkach.

Sęk w tym, że do Applecross niemal nie sposób dotrzeć inaczej niż konno lub pieszo starą bitą drogą przez wysoką przełęcz albo helikopterem.

Nowy lekarz będzie wprawdzie dzielić obowiązki z Janice Cargill mieszkającą w miasteczku od 15 lat, ale musi wiedzieć, że pani doktor musi być gotowa służyć pacjentom poradą przez 24 godziny na dobę, a jeden dyżur trwa tam cały tydzień.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.