Facebook Google+ Twitter

Wytrzeźwieje i zostanie przesłuchany. Pasażerka broni sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

Dziś prokurator przesłucha 26-letniego kierowcę, który w Kamieniu Pomorskim wjechał w przechodniów. Mężczyzna zabił 6 osób i poważnie zranił dwoje dzieci.

 / Fot. PAP/Marcin Bielecki26-letni mężczyzna, który 1 stycznia wjechał w grupę pieszych w Kamieniu Pomorskim, zabijając sześć osób i raniąc dwoje dzieci, został juz przebadany. Sprawca katastrofy lądowej przeszedł badania toksykologiczne w Zakładzie Medycyny Sądowej w Szczecinie.

Wkrótce kierowca zostanie przesłuchany przez prokuratora. Oskarżyciel musiał poczekać, aż 26-latek wytrzeźwieje - w chwili wypadku miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie towarzyszyła 20-letnia kobieta. Pasażerka broni kierowcy, twierdząc, że nie wjechał celowo w przechodniów. Policja wysnuła taką hipotezę, ponieważ przypuszczała, że mężczyzna mógł pokłócić się z 20-latką i stracić nad sobą kontrolę.

W Nowy Rok pijany kierowca wjechał w grupę pieszych. Zabił policjanta z żoną i ich 9-letnim synem oraz parę znajomych i  / Fot. PAP/Marcin Bieleckinieznajomego przechodnia. Łącznie zginęło 6 osób. Wypadek przeżyło dwoje dzieci: 8-letni syn policjanta, którego chcą zaadoptować dziadkowie oraz 10-letnia córka znajomych policjanta, której jeszcze nie poinformowano, że jej rodzice nie żyją. Dzieci są w stanie krytycznym.

Kamień Pomorski pogrążył się w żałobie. Na budynkach instytucji publicznych w Kamieniu Pomorskim opuszczono do połowy flagi z kirem. Będą wisiały przez trzy dni, do 4 stycznia. Burmistrz zaapelował do mieszkańców, aby do tego czasu powstrzymali się od organizowania karnawałowych imprez.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Pasażerka broni kierowcy, twierdząc, że nie wjechał celowo w przechodniów."...

Ale idiotka która go broni wsiadła CELOWO - szkoda, że tym celem nie było wyrwanie kluczyków ze stacyjki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zero tolerancji powinno się relatywizować względem zakusów, co do jakiegokolwiek przyrodzenia. Być może nie tylko konie mogłyby okazywać alibi, zeznawać, składać wnioski i nie tracić czegokolwiek. Może jednak żaden karierowicz nie zamerykanizuje rodzimego prawa.

No, może był to offtop, ale bardzo na temat, jak myślę. Po co mi przypadkowy luksus pomyłki sądowej?

Poza tym, wypadek z udziałem kierowcy, który nie powinien prowadzić pojazdu. Im częściej policja będzie w takich sprawach folgować pijanym kierowcom, tym więcej ich będzie. Niektórzy mają taki luksus. Powodują kolizję, uciekają i nawet policjantowi przez myśl nie przejdzie, żeby zbadać na czym taki kierowca "jedzie". No, ale to przykład skrajny, a zarazem codzienny. Mniej codzienny jest pijany kierowca radiowozu. To dopiero ciekawostka i mogę autoryratywnie oświadczyć, że znakomita większość takich typów za kółkiem nie ponosi żadnych konsekwencji. Oczywiście, o ile nie jest to udokumentowane lub okoliczności nie są sprzyjające. Ostatecznie, śmierć w takim wypadku ponoszą osoby, które już wcześniej zgodziły się z tym, że takie zdarzenia nie są nieprzewidywalne. Zaś co do świętości, to zdaje się, że temat zaczynał się jako otwarty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Pan HENRYK CZECHOWSKI. @ tak. ale wówczas kara śmierci padała też za papier toaletowy w pasztetówce.

Kara śmierci uwalnia sprawcę i społeczeństwo.

Rzecz w tym by społeczeństwo wychować. Nauczyć odpowiedzialności za siebie i społeczeństwo, świadomego szanowania życia cudzego i własnego.

Mentalność" znów mnie złapali""cholera wpadłem" mówi za siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Łukasz Brzezicki. To prawda, ja też oglądałem konferencje prokuratury i postawili jemu zarzut spowodowania katastrofy lądowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odsiadka będzie długa, ale nie wróci to życia tym ludziom. Najbardziej martwi mnie fakt, że wielu toleruje fakt włażenia pijanego za kierownicę. Nie zniechęcają, nie reagują w końcu nie uprzedzają, że wezwą policję.
Ci, którzy widzieli, że wsiada za kółko i nie zareagowali, są nie mniej winni od samego kierowcy. Przyczynili się swoją postawą do tragedii w takim samym stopniu, co sprawca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za taki czyn co dokonał pijany kierowca w Kamieniu Pomorskim w okresie tzw. komuny, która jest teraz opluwana do dostał by czapę czyli karę śmierci, a współ pasażerka za udział w przestępstwie co najmniej 25 lat bez prawa wcześniejszego zwolnienia z więzienia.

Obecny kodeks karne ma kilka paragrafów, że kto jest obok przestępcy i swoimi czynami nie zapobiegał jest współsprawca.

Niestety brak informacji czy ta elementka poddana była badaniom na alkohol i narkotyki w organizmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.01.2014 15:21

Pił do g. 3., a wcześniej palił marihuanę.

"Palić, sadzić, zalegalizować".

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*] Słów brak. Tragedia którą trudno nazwać czego jest wynikiem.
Kontrolowanemu kierowcy Bałorusini konfiskują samochód, ale gdy wypadek już się zdarzy to auto i tak do kasacji, a życia ludziom nikt nie przywróci, ale skoro ostrość kar nie daje skutku, to takiego z b r o d n i a r z a powinno się wieszać za przyrodzenie... na lampie przydrożnej! .to chyba by odstraszyło bardziej niż konfiskata samochodu, i inne kary.
Cóż z tego, przecież i tak wszyscy protestują przeciw radarom, i podchodzą do sprawy "znów mnie złapali"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.