Facebook Google+ Twitter

Wytwórnia Della stanie w Łodzi - twierdzą Słowacy

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-13 21:14

Koncern Dell, amerykański potentat w produkcji komputerów, wybrał na miejsce swojej wielkiej inwestycji Łódź - poinformował słowacki dziennik "Pravda". Władze Łodzi, Ministerstwo Gospodarki ani PAIZ nie chcą tego komentować.

Losy projektu ważą się od kilkunastu miesięcy. Amerykanie planują wybudowanie fabryki w jednym z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród najpoważniejszych możliwych lokalizacji wymieniane były Łódź oraz słowacka Nitra.

fot. Beata Zaborowska- Bez komentarza - odpowiedzieli zgodnie wiceprezydent Łodzi Marek Michalik i Krystyna Skrzyńska z Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych. Natomiast prezes Łódzkiej Strefy Ekonomicznej Maciej Rapkiewicz, który ma nadzieję na ulokowanie Della właśnie na terenach ŁSSE, przyznaje, że nie ma żadnych oficjalnych ani nieoficjalnych informacji na ten temat. Amerykanie nie skierowali do niego oferty ani listu intencyjnego.

Jeżeli informacje słowackiej gazety potwierdzą się, firma wybuduje w Łodzi montownię komputerów oraz europejskie centrum dystrybucji swojego sprzętu. W ciągu 10 lat może zatrudnić nawet 12 tys. osób. Byłaby to największa inwestycja zagraniczna w naszym regionie. Zakład prawdopodobnie powstałby na przeszło 100-hektarowej działce na Olechowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.