Facebook Google+ Twitter

Wytwórnię fałszywych pieniędzy zlikwidowano koło Bielska Podlaskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-20 11:33

W ręce policjantów wpadło ponad pół tysiąca podrobionych banknotów i kompletna linia do ich produkcji.

Na ślad "fałszywek" wpadli kryminalni z Łukowa - powiedział Radiu Lublin rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie podinspektor Janusz Wójtowicz. Tam bowiem pojawiły się fałszywe pieniądze. - Ślad prowadził jednak poza województwo lubelskie, a konkretnie na Podlasie - mówi Wójtowicz.

We wtorek policjanci z Białegostoku wraz z antyterrorystami wkroczyli do jednej posesji koło Bielska Podlaskiego. Odnaleźli gotowe 100 i 200-złotówki oraz banknoty o nominale 50 euro, a także kilkadziesiąt arkuszy papieru z przygotowanymi do rozcięcia wydrukami polskich pieniędzy. Ich nominalna wartość przekraczała 90 tysięcy zł. Falsyfikaty odznaczały się wyjątkowym podobieństwem do oryginałów.

Na miejscu policjanci zaskoczyli na gorącym uczynku produkcji fałszywych banknotów 25-letniego białostoczanina. Zatrzymani zostali także podejrzana o współudział w przestępstwie 19-latka oraz właściciele posesji - małżeństwo – 58-letnia kobieta i o 2 lata starszy mężczyzna.

Wobec zatrzymanych kobiet Sąd Rejonowy w Białymstoku orzekł zakaz opuszczania kraju. 25-latek i 60-latek spędzą 3 miesiące w areszcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.