Facebook Google+ Twitter

Wywalczyli awans, nie mają gdzie grać

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-17 23:25

Rezerwy białostockiej Jagiellonii awansowały do III ligi. Nie przystąpią jednak do rozrywek bo... nie mają gdzie grać.

Jagiellonia Białystok, beniaminek w Orange Ekstraklasie nie ma do swoich treningów odpowiedniej infrastruktury sportowej w Białymstoku. O ile pierwsza drużyna oraz młodzi piłkarze, którzy będą grać w Młodej Ekstraklasie SA swoje mecze będą rozgrywać na stadionie miejskim, to dla rezerw nie ma tam już miejsca.

Jak podaje oficjalna strona klubu - obciążenie płyty boiska dodatkowym zespołem mogłyby doprowadzić do utraty gwarancji udzielonej przez jej wykonawcę. Drugi stadion w Białymstoku mieści się przy ul. Jurowieckiej. Należy on do Jagiellonii Białystok. Jednak nie spełnia on wymogów bezpieczeństwa stawianych przez policję. Mecze na szczeblu III ligi nie mogłyby się odbywać w tym miejscu.

Rezerwowi popularnej Jagi kolejny sezon będą musieli grać na szczeblu IV ligowym, tym samym nie podniosą swoich umiejętności. Białystok cierpi na brak infrastruktury sportowej. Nie ma tutaj bazy sportowej, gdzie piłkarze mogliby się przygotowywać do sezonu. Wkrótce rozpocznie się remont stadionu miejskiego. Całkowity koszt modernizacji to 100 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.