Facebook Google+ Twitter

Wywiad USA sabotuje ratyfikację Traktatu Lizbońskiego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-25 12:28

"Financial Times Deutschland" sugeruje, że osoby związane z amerykańską armią i służbami specjalnymi mogły współfinansować kampanię przeciwników Traktatu Lizbońskiego przed referendum w Irlandii. Jak informuje dziennik, sprawą zajmą się Komisja Europejska i Parlament Europejski.

Gazeta cytuje wypowiedzi czołowych europejskich polityków, którzy żądają wyjaśnienia wątpliwości, związanych z finansowaniem kampanii przeciwko traktatowi. Są wśród nich przewodniczący europarlamentu Hans-Gert Pöttering i francuski minister do spraw europejskich, Jean-Pierre Jouyet.

Jak czytamy w "Financial Times Deutschland", powodem zaniepokojenia europejskich polityków są nieoficjalne raporty na temat związków przeciwników traktatu z amerykańskimi kręgami wojskowymi i wywiadowczymi. Takie powiązania - przede wszystkim o charakterze finansowym - ma Declan Ganley - szef ruchu "Libertas", który prowadził aktywną kampanię na rzecz odrzucenia traktatu.

Pöttering powiedział dziennikowi, że Ganley prowadzi z Pentagonem interesy opiewające na 200 milionów dolarów. Irlandzki rząd twierdzi tymczasem, że nie ma żadnych dowodów na finansowanie działalności przeciwników traktatu przez Amerykanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.