Facebook Google+ Twitter

Wywiad: "Własnymi słowami" Umbra Et Imago o albumie "Opus Magnus"

W bieżącym roku niemiecka Umbra Et Imago wydała nowy studyjny album zatytułowany "Opus Magnum". Obchodzący dwudziestolecie istnienia Niemcy, znani są ze swych niekonwencjonalnych koncertów, którym towarzyszą występy tancerek wstylu S/M i pirotechniczne pokazy, które stały się ich znakiem firmowym. Dla czytelników Wiadomości24.pl, o nowej płycie "Opus Magnum" opowiada wokalista i lider zespołu, Mozart.

Mozart/Umbra Et Imago / Fot. materiały promocyjne zespołu1.Ohne Dich Mozart/Umbra Et Imago: To jest bardzo osobista piosenka o miłości. Mogę zapewnić, że ten utwór trafi w „nerw” wielu zakochanych par! Cieszę się bardzo z tego, że piękne w sztuce jest to, że każdy może i wręcz powinien interpretować ją inaczej.

2.Perfekt Baby Mozart/Umbra Et Imago: Trochę przerysowana historia o klonowaniu, którym zajmuje się dzisiaj tylu naukowców. To dokładnie tak, jak z eksperymentami z energią atomową, której tak właściwie do końca opanować się nie da. Z chęci zysku wrzuca się na rynek coś, co może nam wszystkim bardzo zaszkodzić. Doświadczenie z przemysłem jądrowym pokazuje nam to w dobitny sposób. W przypadku badań genetycznych i bardzo szybkim wprowadzaniu na rynek ich niepewnych wyników będziemy doświadczać dalszych niespodzianek.

3.Depressionen Mozart/Umbra Et Imago: Depresje są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych chorób społecznych. Ta piosenka naświetla z mojego subiektywnego punktu widzenia pewien wzór postępowania w przypadku tej choroby.

4.Gebet nr 1 Mozart/Umbra Et Imago: Rzecz o Bogu. Bóg nie jest w moich oczach „Bogiem z Kościoła”, który od ponad 1000 lat nas upomina, Bóg jest Czymś większym, niż człowiek jest w stanie sobie wyobrazić. Dla mnie Bóg jest tylko pojęciem, którego jednak osobiście nie odważyłbym się opisywać, albo twierdzić, że jestem jego zastępcą na Ziemi. Wszyscy ludzie, którzy tak twierdzą mogą być tylko kłamcami!, bo takie twierdzenie jest wielką bezczelnością! Moim zdaniem, my ludzie nie jesteśmy w stanie poznać dobrze naszego mózgu. Nie wiem zbyt wiele o Wszechświecie i przestrzeni, która nas otacza. Chcemy wiec potrafić wyjaśnić pojęcie Boga?

Madeleine Le Roy/Umbra et Imago / Fot. materiały promocyjne zespołu5.Liebeslied Mozart/Umbra Et Imago: Kolejny utwór o miłości, który próbuje wyjaśnić rzeczy, które czasem są trudne do wyjaśnienia.

6.Kokainsong Mozart/Umbra Et Imago: Rzecz o pewnym człowieku, który chętnie i często spożywał kokainę ;-)

7.Is this love Mozart/Umbra Et Imago: Cover utworu Boba Marleya. To było moje życzenie od dawna, ponieważ darzę wielkim szacunkiem tego artystę.

8.Hexxenhammer Mozart/Umbra Et Imago: Krótsza i zredukowana do jednego utworu historia pewnej haniebnej księgi, którą zwano „Młotem na czarownice”, a która odegrała główną rolę w procederze polowania na czarownice. Księga napisana przez niemieckiego mnicha Heinricha Kramera zyskuje błogosławieństwo papieża w 1486 roku.

9.Ignoranz Mozart/Umbra Et Imago: Ten utwór mówi o tym, że czasem mądrzej jest coś ignorować, niż dać się przez wszystkich sprowokować.

10.Ode an die Musik Mozart/Umbra Et Imago: Hymn dziękczynny na cześć muzyki, która jest w stanie nam tyle dać...

11.Sonntagsandacht Mozart/Umbra Et Imago: Kazanie, które pewnego dnia wygłosiłbym w niedzielę w kościele.. Jest raczej nieprawdopodobne, dlatego też umieściłem je na tym albumie.

12.Wanderes Nachtlied Mozart/Umbra Et Imago: Jest to pieśń autorstwa Franza Schuberta z tekstem W. Goethego. To taka nowoczesna interpretacja dobra kultury.

Tekst: Marcin Majewski
Tłumaczenie (z niemieckiego): Marcin Książkiewicz

Umbra et Imago official website

Umbra et Imago MySpace

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety zespołu nie znam. Ale artykuł zawiera wiele prawdy o ludziach i ich wyobrażeniach o Bogu. Dobrze, gdyby papież przed następną "misyjną" wizytą na Półwysep Iberyjski przeczytał sobie dokładnie ten tekst w oryginale niemieckim!! Jak również dobrze, gdyby pewien burmistrz w Polsce (wg.TV Polonia) trzy razy uderzył się w pierś i w głowę - zanim postanowi zrobić festyn "z okazji" palenia w jego mieście kobiet!! - Głupota ludzka, okrucieństwo bez -myślności niestety idą za krużgankiem "biznesu"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.