Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17308 miejsce

Wywiad z Aliną Lużyńską - piosenkarką, aktorką i podróżniczką

O swoich pasjach, karierze i życiu a także planach na przyszłość z Aliną Lużyńską rozmawiał Bogdan Węgrzynek

Alina Lużyńska wspaniała piosenkarka, aktorka i podróżniczka w oczach Eweliny Gąski najlepszego grafika młodego pokolenia. / Fot. Ewelina GąskaBogdan Węgrzynek: Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?

Alina Lużyńska: Już jako mała dziewczynka chciałam bardzo śpiewać na dużej scenie. Przebierałam się w “kreacje” i śpiewałam popularne polskie piosenki. Kiedy pytano mnie kim chcę zostać w przyszłości odpowiadałam, że piosenkarką. Pamiętam kiedy przychodzili do nas goście zawsze proszono mnie, abym coś zaśpiewała. Wchodziłam wtedy pod stół i śpiewałam. Alina Lużyńska podczas jednego ze swoich zagranicznych koncertów / Fot. arch. MENU GROUP

Mama często mi przypominała jak podczas spaceru [kiedy miałam zaledwie 3 lata] zniknęłam gdzieś z oczu. Ona próbowała mnie znaleźć, a ja stałam "na scenie" z mikrofonem w ręku i śpiewałam. Tak wyglądały mojej pasji początki. Przez parę lat śpiewałam w zespole instrumentalno-wokalnym w Domu Kultury w Człuchowie, gdzie odnosiliśmy duże sukcesy na ogólnopolskich festiwalach. Największy sukces odnieśliśmy na Przeglądzie Piosenki Country w Polanicy-Zdrój, gdzie publiczność nie chciała nas puścić ze sceny, a my mieliśmy przygotowane na tą okazję tylko dwa utwory. Kiedy miałam niespełna osiemnaście lat zostałam wyróżniona w Szansie na Sukces - śpiewałam piosenkę “Ktoś kradnie mi czas” Roberta Chojnackiego w jury zasiadali jeszcze Andrzej “Piasek” Piaseczny i Maciek Molenda. Tuż po programie pojawiło się wiele propozycji z różnych stron, ale postanowiłam kontynuować swoją edukację w rodzinnym miasteczku. Po zdanym egzaminie dojrzałości jeździłam na wykłady do Gdańskiej Akademii Muzycznej. Tam na kierunku wokalno-aktorskim pobierałam lekcje śpiewu u pani prof Wiesławy Maliszewskiej - a u pani prof. Grażyny Troć szlifowałam technikę w klasie fortepianu. W 1999 rozpoczęłam studia na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej, które zakończyłam 2004 jako mgr edukacji muzycznej. Jednocześnie koncertowałam ze znanym uczelnianym big bendem i chórem akademickim tejże uczelni.

Alina Łużyńska wcielała się w wiele filmowych ról / Fot. arch. MENU GROUPDzisiaj nie jesteś już małą dziewczynką, ale dojrzałą kobietą, która właśnie nagrała singiel pod tytułem "Bo jesteś Ty"
Długo czekałam na ten dzień. Z kilku piosenek wybrałam właśnie „Bo jesteś Ty” i choć początkowo piosenka miała być wydana w wersji angielskiej, to jednak zdecydowałam się zrobić coś dla siebie i polskiego rynku muzycznego. Utwór ma piękną nastrojową melodię i tekst bliski mojej duszy. Jego piękno tkwi w prostocie. W „Bo jesteś Ty” mogłam zaśpiewać o swoim życiu, o tęsknocie za kimś bliskim, za kimś, kto pozostawił ślad w moim sercu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna utalentowana kobieta! Ciekawy artykuł, droga życia i zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.