Facebook Google+ Twitter

Wywiad z Bogdanem Wentą

Sport i polityka ? Bogdan Wenta ambasador sportu w Unii Europejskiej ! Dowiemy się już za niespełna miesiąc. Te wybory pokażą czy wybierzemy ludzi mądrych czy z klucza partyjnego.

Pan Bogdan Wenta i jego asystentki. / Fot. Bartłomiej Kowalewski.

Kilka słów o wyborach do Parlamentu Europejskiego.

BK: Czy sport i polityka mają jakieś wspólne elementy powiedzmy w grze zespołowej czy indywidualnej ?

Bogdan Wenta
Sport to też polityka, polityka to sport. Gry zespołowe wymagają prowadzenia polityki wewnętrznej i zewnętrznej w budowaniu sukcesu każdego zespołu nie tylko sportowego.

BK: Dlaczego tak mało ufamy ludziom ze świata polityki ?

Bogdan Wenta
Może nie jest to związane tylko z zaufaniem , ale z brakiem zrozumienia tego co tak naprawdę robią politycy i jak to bezpośrednio dotyczy zwykłych ludzi i problemów codziennych. A nie tylko tych „wielkich spraw politycznych”, które wydają się tak odległe od nas.

BK: Jest pan jednym z najlepszych trenerów piłki ręcznej w świecie, dlaczego wybrał pan inne zajęcie jakim jest polityka.

Bogdan Wenta
Powracając do odpowiedzi na pytanie o wspólne elementy łączące sport i politykę jest to następny krok w moim życiu. Lata doświadczeń w budowaniu , zarządzaniu zespołem , motywowaniu, rozwiązywaniu problemów ,mogę wykorzystać jako polityk . To wyzwanie i odpowiedzialność.

BK: Mając takie predyspozycje jak znajomość kilku języków obcych oraz światowe obycie czym zamierza się pan zająć w Parlamencie Europejskim.

Bogdan Wenta
Według sprawozdania KE dla PE sport już odgrywa bardzo istotną rolę , we wzroście gospodarczym i zatrudnieniu w UE . Sport to nie tylko zawody i rywalizacja, ale również infrastruktura towarzysząca dużym imprezom sportowym oraz zatrudnieniu z tym związanym. We wzroście wartości dodanej brutto UE sport kształtuje się dla porównania na poziomie rolnictwa ,leśnictwa i rybołówstwa.


 / Fot. Bartłomiej Kowalewski.
BK: To bardzo istotna informacja, rzadko kto o tym mówi. Dziękuję za ten króciutki wywiad dla czytelników Wiadomości24.pl w dość niecodziennych okolicznościach.

Bogdan Wenta
Zbliżają się Święta Wielkanocne niech będą dla wszystkich radosne.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witam a to Bogdan Wenta po wyborach słów kilka pozdrawiam.
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/bogdan-wenta-nadchodzi-czas-rozliczen,124926.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.