Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

486 miejsce

Wywiad z Chrisem Normanem

Były wokalista legendarnej grupy "Smokie" znalazł chwilę czasu by odpowiedzieć na kilka moich pytań. Zapraszam do lektury wywiadu.

 / Fot. Elke WetzigChris Norman właściwie Christopher Ward Norman, urodził się 25 października 1950 roku w Redcar. Karierę muzyczną rozpoczął w zespole "The Elizabethans", który powstał na fali twórczości m.in. "The Beatles" czy "The Rolling Stones". Brytyjski band nagrał swój pierwszy album już pod zmienioną nazwą jako "Kindness". Na początku lat 70. XX wieku, zespół wyklarował swój styl oraz skompletował muzyków. Wówczas przyjęto nową nazwę "Smokie".

Chris Norman będąc wokalistą "Smokie" nagrał takie jakie przeboje jak: "If You Think You Know How To Love Me", "Living Next Door To Alice" czy "Oh Carol". W 1978 roku Chris Norman w duecie z amerykańską piosenkarką Suzi Quatro nagrał przebój "Stumblin' In". Był to pierwszy utwór wykonany bez udziału "Smokie".

Na początku lat 80. XX wieku, Chris Norman zaczął pracować jako kompozytor oraz autor tekstów. Właśnie wtedy podjął współpracę z Kevinem Keeganem, Donovanem czy Anetą Faltskog z zespołu ABBA. Rezygnacja z koncertowania pozwoliła wokaliście na poświęcenie czasu rodzinie.

W 1985 roku po charytatywnym koncercie w Bradford, Chris Norman znowu zaczął występować ze "Smokie". Po koncertach w Niemczech i Australii, brytyjski muzyk postanowił rozpocząć działalność solową. Rok po zakończeniu trasy koncertowej, artysta nagrał swój największy przebój "Midnight Lady". Piosenkę skomponował Dieter Bohlen z Modern Talking. Warto podkreślić, że "Midnight Lady" zamieszczono na ścieżce dźwiękowej niemieckiego serialu kryminalnego "Tatort". Współpraca z Dieterem Bohlenem doprowadziła do powstania kolejnych hitów m.in. "Some Hearts Are Diamonds", "Broken Heroes" bądź "No Arms Can Ever Hold You".

W latach 90. XX wieku, następne albumy Chrisa Normana nie odniosły wielkiego sukcesu. Artysta nadal koncertuje i wydaje płyty. W 2014 roku Brytyjczyk wystąpił w Sali Kongresowej.

Czytałem na Twojej stronie internetowej o nowej trasie koncertowej. Zatem gdzie zobaczymy Chrisa Normana? Może planujesz koncert w Polsce?

Na obecną chwilę trasa rusza w Bułgarii. Następnie Niemcy. Mam nadzieję, że do trasy dojdą kolejne kraje.

W 2014 roku wystąpiłeś w Warszawie, i nie był to Twój pierwszy koncert w Polsce. Pamiętasz swoją pierwszą podróż do Polski?

Tak. Było to w 1977 roku z zespołem "Smokie". Był to także nasz pierwszy koncert w kraju należącym do Bloku wschodniego.

Tęsknisz za "Smokie"?

Brakuje mi tych czasów z pierwszego okresu działalności zespołu. Jednak teraz wolę występować ze swoim bandem.

Dlaczego postanowiłeś opuścić "Smokie"?

Z wielu powodów.

Chciałbym Ciebie zapytać o Twój przebój "Midnight Lady". Możesz przypomnieć historię tego utworu?

Zostałem poproszony przez wytwórnię o nagranie piosenki do niemieckiego serialu telewizyjnego. Pojechałem do Hamburga i w godzinę nagrałem utwór z Dieterem Bohlenem. Kilka miesięcy później piosenka pojawiła się w telewizji, i w ciągu następnych tygodni stała się hitem.

"Midnight Lady" jest znana na całym świecie, jednak największą popularnością cieszyła się w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wiesz dlaczego piosenka odniosła sukces w krajach niemieckojęzycznych?

Myślę, że z powodu serialu telewizyjnego.

Możesz powiedzieć o swoich planach związanych z muzyką? Pracujesz nad nowym albumem?

Kończę mój nowy album "Crossover", który ukaże się we wrześniu 2015 roku. Sądzę, że to będzie najlepszy album, jakikolwiek udało mi się zrobić.

Na koniec wywiadu. Co chciałbyś przekazać Twoim fanom w Polsce?

Nie mogę się doczekać koncertu w Warszawie. Mam nadzieję, że Was tam zobaczę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zespół "Smokie" ? Ależ ja mam z ich utworami wspomnienia...
Panie Macieju, sprawił mi Pan ogromną przyjemność powyższym wywiadem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.