Facebook Google+ Twitter

Wywiad z Gowinem, czyli zamknij już przyłbicę, rycerzu!

W piątek 13 marca w "Gazecie Wyborczej" ukazał się wywiad z posłem PO Jarosławem Gowinem. Błędny rycerz polskiej polityki odsłania przyłbicę.

Wywiad z posłem Platformy Obywatelskiej miał formę komiksu i przybliżał nam postać obrońcy embrionów.
Według Gowina ideałem mężczyzny jest średniowieczny rycerz, od stóp do głów zakuty w żelazo, bezpiecznie odgrodzony od zagrożeń świata zewnętrznego, gotów walczyć w obronie swych ideałów, żeby później - poharatany i wycieńczony z powodu upływu krwi - złożyć głowę na łonie ukochanej kobiety i lizać swe rany.

W wypowiedzi Gowina najbardziej zaniepokoiło mnie to, że polityk PO użył dyskursu walki i konfliktu, aktualnego może w połowie dwudziestego wieku, ale nie w roku 2009.

Wypowiedź Gowina jest tym bardziej niepokojąca, że PO stara się stworzyć wizerunek partii postępowej, można powiedzieć: "współczesnej". Uważam, że w dzisiejszych czasach o wiele bardziej stosowne byłoby używanie dyskursu i porozumienia, niż walki. Wyznaję zasadę Lao-Tse, iż "jeden mądry kompromis jest ważniejszy niż tysiąc zwycięstw".

Myślę także, że we współczesnym świecie, którego cechą jest wielokulturowość i polifoniczność, zakuty w żelazo rycerz może co najwyżej usłyszeć echo swych własnych słów. To za mało, by porozumieć się np. na forum europejskim z kimś więcej niż Berlusconim albo Klausem.

Dlatego Panie Gowin, niech Pan lepiej zamknie przyłbicę, klepnie w zad konia i świńskim kłusem uda się w stronę najbliższego wiatraku, roztrzaskując sobie ten zakuty łeb!
Być może przez pęknięcie w szyszaku przedostanie się do wnętrza zbroi trochę świeżego powietrza i słonecznego światła i być może uda się wtedy zobaczyć Panu coś więcej niż tylko czubek własnej kopii.

Czego Panu serdecznie życzę!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obserwując poziom ekspresji posła Gowina, na żadne roztrzaskanie bym nie liczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.