Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6647 miejsce

Wywiad z Jurkiem Styczyńskim - gitarzystą grupy Dżem

Rozmowa z gitarzystą zespołu Dżem - Jurkiem Styczyńskim. Wywiad został przeprowadzony podczas IV edycji Festiwalu Pawła Bergera w Kaliszu.

Jurek Styczyński z gitarą / Fot. Paweł KrymarysZ jakimi grupami i wokalistami współpracujesz. Jak wspominasz tę współpracę?
Jurek Styczyński - Współpracuję między innym z Aniką, Bartkiem Miarką, Bastkiem Riedlem, grałem również z Wojtkiem Hofmanem. Jak mamy wolny czas, dzwonią do mnie z pytaniem czy nie przyjadę pograć. Ja zawsze przyjeżdżam, bo uważam, że powinno się grać z różnymi ludźmi. Takie granie przecież rozwija.

Grałeś w Kaliszu w pubie Beka z wieloma artystami. Jak odbierasz naszą publiczności?
Publiczności w Kaliszu jest jedną z lepszych. Beka ma swój klimat i atmosferę. Ludzie, którzy kierują tym pubem kochają muzykę i wiele dla niej robią. Lubię tutaj przyjeżdżać, bo tu ludzie wiedzą po co przychodzą. Dlatego fajnie tutaj się gra. Jak tylko będę miał okazję to będę przyjeżdżał.

Oprócz festiwalu Pawła Bergera byliście parę razy z Dżemem na koncertach w Kaliszu. Jak wspominasz swój pierwszy przyjazd do miasta?
Podobało mi się to miasto. Nie pamięta kiedy pierwszy koncert w Kaliszu miał miejsce, ale powiem, że zawsze ludzie spontanicznie reagowali.

Jak zareagowaliście na propozycję Bogdana Pawlaka, dotyczącą zorganizowania
festiwalu Pawła Bergera? Przecież Paweł był waszym kolegą, który zginął tragicznie.

Była to fajna inicjatywa, miejsce na to tez było dobre - Kalisz to stolica polskich klawiszy (w Kaliszu produkowano fortepiany Calisja - przypis autora). Przy pierwszej edycji wszystko wskazywało na to, że festiwal może się rozwinąć. Zobaczymy co będzie dalej. My jako zespół kibicujemy festiwalowi.

Czy młode zespoły maja teraz łatwiej niż w czasach komuny?
Młode zespoły maja teraz większe możliwości, lepszy sprzęt. Co najważniejsze - grają na coraz wyższym poziomie, co bardzo cieszy. Rozmawiałem dzisiaj z Mirą, córka Pawła, która była na całym festiwalu. Mówiła, że jest coraz więcej ciekawych młodych zespołów.

Co Uważasz na temat promocji młodych zespołów w Polsce? czy władze miast powinny takim zespołom pomagać?
Zespoły muszą mieć wiele samozaparcia i cierpliwości. Dużo grać i wiele ćwiczyć. Nie wiem jak teraz odbywają się promocje młodych zespołów, ale festiwale takie jak Festiwal Pawła Bergera na pewno pomaga takim grupom zaistnieć.

Jak wspominasz początki zespołu Dżem?
Spotkało się paru młodych zapaleńców i grali jak opętani. Nieważne było to, czy się uda, czy się nie uda - trzeba było grać.

Jak wspominasz wejście do zespól Ryśka Riedla?
Ja wszedłem do zespołu, gdy Rysiek już w nim był. Dla grupy był to okres lekkiej stagnacji. Rysiek zrobił na mnie duże wrażenie. Dla mnie jest to wokalista wszechczasów w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Vaciak
  • Vaciak
  • 21.10.2010 16:54

Bardzo krótki wywiad. Wiem, że Jurek nie należy do gadatliwych osób, ale warto od niego wyciągać informację. Mam niedosyt i poproszę o więcej wywiadów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna St.
  • Anna St.
  • 07.09.2010 21:18

W Kaliszu głód dobrej muzyki, więc do Beki zapraszamy, posłuchamy...
A festiwal tez w porządku, nawet tylko podsłuchiwany bo jak w moim przypadku słuchałam w parku ale też warto było stanąć choć na chwilę i posłuchać. Pozdrawiam wszystkich fanów Dżemu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawi mnie kto z minusowa komentarze pod moim artykułem ale podziękuje tej osobie z całego serca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle gwiazdki, a w sobotę grupa gości w Bytomiu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
coś
  • coś
  • 05.09.2010 22:50

Klimat festiwalu świetny, chociaż dzięki "kochanym" organizatorom podupada. A Jurek jest genialny, nie ma innego określenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Kamil za uznanie za ten wywiad

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafne i rzeczowe pytania (:
a co do festiwalu Pawła Bergera, to muszę w końcu za rok ruszyć tyłek do Kalisza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.